Dysponujemy ponad 40-toma rodzajami specjalistycznymi zabiegów i aparaturą z pogranicza medycyny i kosmetologii, dlatego przed konkretnym zabiegiem zalecamy konsultacje.
Nie zawsze zabieg, który był skuteczny u Twojej przyjaciółki może być skuteczny u Ciebie. Nie zawsze informacje paramedyczne, które znajdziesz w internecie będą miały pokrycie w rzeczywistości. Razem omówmy problem i ustalmy plan leczenia, wychwycimy ewentualne przeciwwskazania, wszytko dla Twojego bezpieczeństwa i wspaniałych efektów.
Prosimy jedynie o zaufanie.
Jeżeli jesteś już zdecydowana na pewno znajdziesz zabieg o którym myślisz poniżej:
Większość zabiegów działa tylko na powierzchni skóry, natomiast Catio Lift działa także na mięśnie podskórne poprawiając ich elastyczność i zwiększając objętość.
Zabieg oczyszczający, detoksykujący i pielęgnacja dostosowana idealnie do typu cery. Urządzenie CatioVital Lift spełnia trzy ważne funkcje: termiczną (mini-sauna), jonizację, elektrostymulację.
FUNKCJA TERMICZNA – (efekt mini-sauny) skóra staje się idealnie dotleniona, odżywiona i zdetoksykowana. Poprzez oddziaływanie na receptory czucia daje efekt uspokajający i relaksujący. Do zabiegu mini-sauny używamy aromatycznych żeli oczyszczających dostosowanych do rodzaju skóry.
FUNKCJA PODWÓJNEJ JONIZACJI – unikatowa metoda wtłaczania równocześnie składników o ładunku dodatnim i ujemnym, pozwalająca jeszcze głębiej penetrować substancjom aktywnym w głąb skóry. Dzięki użyciu prądu galwanicznego w połączeniu z dostosowanymi do potrzeb skóry serum-żelami, jonizacja spełnia następujące funkcję: nawilżenia, działa przeciwzmarszczkowo, reguluje pracę gruczołów łojowych, bądź działa wybielająco.
FUNKCJA ELEKTROSTYMULACJI – impulsy prądu okresowego przyczyniają się do mimowolnych skurczy mięśni podskórnych, dzięki czemu zostaje pobudzone krążenie krwi i limfy, wzrasta dotlenienie tkanek oraz eliminacja toksyn. Stymulacja mięśni pomaga także ujędrnić i zwiększyć objętość mięśni, co daje wyraźny efekt liftingujący.
WSKAZANIA DO ZABIEGU:
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU :
EFEKTY PO ZABIEGU :
90 min, 3 zabiegi
To zabieg kosmetyczny wykorzystujący prądy wielkiej częstotliwości (300-500 kHz) w celu dezynfekcji skóry. Podczas przepływu prądu przez elektrodę i jej bezpośredniego zetknięcia ze skórą pacjenta powstają wyładowania elektryczne obserwowane jako iskrzenie. Powoduje to bezpośrednie wytworzenie minimalnej ilości ciepła w tkankach. W obszarze peloty wytwarza się ozon, który działa na skórę dezynfekująco i bakteriobójczo.
Działanie darsonwalizacji:
– przyspieszenie przemiany materii w komórkach skóry
– zwiększenie absorpcji substancji leczniczych zawartych w kosmetykach
– rozgrzewanie komórek skóry
– działanie bakteriobójcze
Wskazania do darsonwalizacji:
– łagodzenie wszelkich podrażnień skóry
– trądzik
– terapia przeciwstarzeniowa
– wypadanie włosów
– łojotok skóry głowy
– łojotok skóry pleców
– łysienie łojotokowe
Przeciwwskazania do darsonwalizacji:
– ciąża
– nadciśnienie
– obrzęki
– choroby serca
– uszkodzenia i rany na skórze
– stany zapalne
– gorączka
– astma
– implanty metalowe
Efekty
czas zabiegu – 8-10 min, ilość zabiegów – 15-20
Depilacja woskiem polega na umiejętnym usuwaniu mechanicznym włosków (wyrywaniu) przy użyciu wosku, którego zadaniem jest przykleić się do włosa i usunąć włos wraz z cebulką. Zanim włos odrośnie, możesz cieszyć się gładką skórą od 2 do nawet 5 tygodni.
Depilacja pastą cukrową jest mniej bolesna i to ją poleca się kobietom na początek. Pasta cukrowa mniej podrażnia i nie ma ryzyka pojawienia się reakcji alergicznych.
Metodę możemy stosować na wszystkich strefach ciała, najczęściej są to:
Jakie są wskazania do zabiegu depilacji woskiem?
Depilacja woskiem polecana jest osobom, które chcą cieszyć się gładką skórą aż do 4 tygodni, bez konieczności codziennego golenia. Metoda ta polecana jest szczególnie osobom o wrażliwej skórze.
Idealna zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Pozwala szybciej usunąć włoski z większych partii ciała niż np. depilator. Zabieg depilacji woskiem może być przeprowadzony na wielu partiach ciała.
Przeciwwskazania:
Jakie są zalety depilacji woskiem?
czas – 15-70 min
Dermomasażer podciśnieniowy to urządzenie z głowicą do wykonywania masażu z użyciem podciśnienia. Łączy w sobie masaż mechaniczny z podciśnieniem, czyli zasysane fałdy skóry są jednocześnie rolowane poprzez ruchome rolki. Głównym działaniem jest rozbicie tkanki tłuszczowej i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania naczyń włosowatych i limfatycznych w skórze. Zabieg daje efekt odmładzający, ujędrniający, wyszczuplający i antycellulitowy.
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Efekt:
Zalety:
czas – 45 min, 6-15 zabiegów
Pneumatyczny masaż uciskowy działający silnie na układ limfatyczny i krwionośny. Drenaż limfatyczny jest jedną z najważniejszych i najbardziej skutecznych form zwalczania cellulitu. Odpowiedni ucisk struktur naczyniowych i limfatycznych pobudza cały układ limfatyczny do zasilania organizmu w tlen i substancje odżywcze, przyspiesza eliminację płynów i zalegających odpadów metabolicznych (toksyn), które przyczyniają się do powstawania cellulitu.
Przy usuwaniu cellulitu drenaż limfatyczny kontynuujemy przez serię 10-15 zabiegów, które powinny być wykonywane co drugi dzień. Efekty powinny być widoczne już po 5 zabiegach.
Dodatkową korzyścią zabiegów drenażu limfatycznego jest wyraźna poprawa samopoczucia i efekt “lekkości” ciała.
Urządzenie wykorzystuje pompę próżniową, która wypełniając w odpowiedniej kolejności komory kombinezonu ciśnieniowego, oddziałuje na poszczególne partie ciała pacjenta.
Najczęściej dotyczy to zastoju limfy w górnej i środkowej części twarzy, okolicy oczodołów oraz fałdów wargowo-nosowych.
Przeciwwskazania:
Elektrokoagulacja to wszechstronny zabieg wykorzystujący właściwości prądu elektrycznego. Pozwala bezinwazyjnie, a do tego całkowicie bezpiecznie, pozbyć się rozszerzonych naczynek krwionośnych brodawek, torbieli, prosaków, włókniaków. Jest wykorzystywany także do redukcji nadmiernego owłosienia, kiedy inne metody, jak np. terapia światłem, mogą okazać się nieskuteczne.
Na powstawanie rozszerzonych naczyń krwionośnych wpływ ma wiele czynników zarówno zewnętrznych (mróz, wiatr, chlorowana woda, nagła zmiana temperatury, nieodpowiednia pielęgnacja, światło słoneczne, sztuczne źródła ciepła, wysiłek fizyczny, ostre przyprawy, stres, alkohol i używki) oraz czynników wewnętrznych (zaburzona gospodarka hormonalna, uwarunkowania genetyczne). W pierwszej fazie dochodzi do powstawania rumienia, który po jakimś czasie zanika. Z czasem jednak zmiany te utrwalają się i dochodzi do trwałego rozszerzenia naczyń krwionośnych tzw. teleangiektazji. Zabieg elektrokoagulacji prowadzi do trwałego zniszczenia ścian naczyń krwionośnych, które zostają wchłonięte przez układ krwionośny i limfatyczny, a następnie wydalone z organizmu.
Opis zabiegu
Zabieg wykonywany jest przy użyciu elektrod o różnym kształcie. Emitowany przez nie prąd powoduje ścinanie się białka w tkankach, co znajduje przełożenie na efekt leczniczy. Długość zabiegu zależy od rozległości zmian – trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Zastosowanie elektrokoagulacji prowadzi do zamierania komórek epidermy, dzięki czemu zmiany są usuwane w sposób trwały. Jest praktycznie bezbolesny, jednak przy większych i głębszych zmianach stosuje się miejscowe znieczulenie. Nie wymaga rehabilitacji – zaraz po jego wykonaniu można wrócić do pełnej aktywności.
Kosmetyczka wykonująca zabieg nie rani ciała, jedynie dotyka igiełką miejsc, w których naczynko jest otwarte i pod wpływem impulsów elektrycznych – ścinających białko, naczynko samoistnie się zamyka i uszczelnia.
Dla mniejszych naczynek wystarczają 1-2 zabiegi, dla naczynek większych lub sieci otwartych naczynek trzeba przygotować specjalną kurację i ustalić indywidualnie terminy wizyt. Efekty zamykania naczynek widoczne są zaraz po zabiegu, jednak proces gojenia się ranki trwa średnio 1-2 tygodni. Zamykać naczynka można o każdej porze roku.
Efekty zabiegu
Objawy niepożądane, występujące rzadko, to przebarwienia, odbarwienia, blizenki zanikowe lub przerosłe (zależnie od wielkości zmian usuwanych, np. w przypadku włókniaków bardzo małych często występujących na szyi, w okolicy pach nie pozostają żadne ślady).
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, rumień, stwardnienie, zasinienie, ból. Strupki, które mogą pojawić się po zabiegu goją się w ciągu kilku dni.
Głównymi wskazaniami do elektrokoagulacji są takie zmiany skórne jak:
Przeciwwskazania
Przed zabiegiem 3 tygodnie nie należy wykonywać
Elektroliza polega na umieszczeniu w mieszku włosowym miniaturowej sondy, o grubości dopasowanej do grubości włosa, wykonanej ze stali chirurgicznej, przez którą płynie prąd. Będąc ledwo odczuwalnym na powierzchni, impuls elektryczny, powoduje trwałe uszkodzenie macierzy włosa, w efekcie czego włosy przestają rosnąć. Ogniskowy rumień i obrzęk zwykle ustępuje w ciągu kilku godzin po zabiegu. Właściwie przeprowadzony zabieg nie pozostawia trwałych śladów na powierzchni skóry.
Elektroliza – wykorzystuje prąd stały, który przepływając przez tkankę znajdującą się między dwiema elektrodami, wywołuje na końcu elektrody czynnej (sondy), reakcję chemiczną. Powstaje ług sodowy, a w rezultacie trwałe zniszczenie mieszka włosowego. Metoda elektrolizy galwanicznej jest skuteczna chociaż powolna, ponieważ zniszczenie jednego mieszka wymaga ok. 30 sekund. Zaletą jej jest natomiast skuteczne leczenie również zniekształconych mieszków włosowych (uszkodzonych przez domowe metody depilacji takie jak depilatory elektryczne, golarki, środki ścierne, depilatory chemiczne oraz niewłaściwie wykonywaną depilację woskiem).
Wskazania do zabiegu
Przeciwwskazania
Pierwsze efekty elektrolizy są zauważalne po około 3 tygodniach od wykonania zabiegu, wówczas włosy zaczynają odrastać. Jeśli zaobserwujemy przerzedzenie włosów lub ich całkowity brak, możliwe będzie ocenienie skuteczności zabiegu oraz ewentualne umówienie się na kolejny w celu uzyskania pożądanych efektów. Warto tutaj podkreślić, że efekty są także uzależnione od fazy, w której znajdował się włos podczas zabiegu. Jeśli do zniszczenia korzenia mieszka włosowego doszło w fazie jego aktywnego wzrostu (anagen), włos nie powinien już w ogóle wyrosnąć.
czas – 30-60 min, liczba zabiegów – kilka do kilkanaście
Elektrostymulacja to zabieg, w którym wykorzystuje się prądy małej częstotliwości w celu wywołania skurczu (pobudzenie) mięśni lub nerwów. Prądy te złożone są z impulsów o różnym przebiegu i częstotliwości. Istnieją dwie metody: jednobiegunowa (elektrodę przykłada się w miejscu, gdzie nerw wnika bezpośrednio do mięśnia) lub dwubiegunowa (2 elektrody przykłada się w pobliżu przyczepów mięśnia odnerwionego – włókna straciły zdolność przewodzenia impulsów).
Zabieg może być istotnym wsparciem podczas treningów, gdy ćwiczenia i dieta nie wystarczają lub gdy nie możemy rozpocząć ćwiczeń przez osłabioną masę mięśniową. Elektrostymulacja jest idealna dla osób aktywnych fizycznie. Pomaga wzmocnić mięśnie, również wśród osób zaczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczna.
Działanie:
Przeciwwskazania
Efekty:
czas zabiegu – 45 min, ilość zabiegów – 10
Urządzenie emituje fale radiowe wytwarzane przez prąd wysokiej częstotliwości. Energia elektryczna zamieniana jest na elektromagnetyczną, która dociera do tkanek, gdzie następuje ich podgrzanie przez wzbudzanie jonów. Fale radiowe wpływają więc na wytwarzanie w tkankach ciepła. Zjawisko to nazywane jest diatermią. Diatermia, czyli głębokie ogrzewanie oznacza, że ciepło wytwarzane jest wewnątrz tkanek, a nie jest dostarczane z zewnątrz. Fale radiowe stymulują tkanki powierzchowne i głębiej położone, poprawiają ich dotlenienie, odżywienie oraz mikrocyrkulację. Zabieg polega na podgrzewaniu włókien kolagenowych, co wywołuje ich skurczenie i napinanie, dzięki czemu następuje proces regeneracji. Dochodzi do uporządkowania się ich struktur. Ponadto fale radiowe stymulują fibroblasty do odbudowy i wytwarzania kolagenu i elastyny dając efekt wypełnienia zmarszczek. Zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie skóry oraz poprawia owal twarzy i koloryt cery. W wielu przypadkach już po wykonaniu pierwszego zabiegu zauważalny jest efekt. Skóra w miejscu poddanym działaniu fal radiowych jest bardziej napięta. Efekt dogłębnej poprawy może pojawić się po serii zabiegów.
Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny odczuwalny jako przyjemne ciepło, działający na głębokie warstwy skóry właściwej wykorzystujący zjawisko ciepła endogennego.
WSKAZANIA DO ZABIEGU:
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU :
Efekty po zabiegu
czas zabiegu: 15-45 min, liczba zabiegów – 4-10
HIFU (high-intensity focused ultrasound). Jest to nieinwazyjny zabieg liftingujący wykonywany głównie na skórze twarzy i szyi w celu jej wygładzenia oraz poprawienia napięcia czy redukcji zmarszczek. Jak wskazuje nazwa zabiegu jest to możliwe dzięki wykorzystaniu wiązki fali ultradźwiękowej o wysokiej energii, która zostaje skupiona na punktowym obszarze ciała. Podczas przeprowadzania zabiegu HIFU dochodzi do zjawiska termicznego wywołującego koagulację tkanki i mechanicznego niszczącego strukturę komórki.
Zabieg HIFU charakteryzuje się wysoką skutecznością, jego optymalne efekty są widoczne po wytworzeniu nowego kolagenu i regeneracji skóry, czyli po około 2-3 miesiącach, natomiast efekt utrzymuje się przez co najmniej 24 miesiące, a zabieg może być powtarzany.
Wskazania do zabiegu
Podczas zabiegu HIFU nie zostaje przerwana ciągłość naskórka, więc nie musisz obawiać się ran, opatrunków czy blizn. Zaraz po zabiegu z wykorzystaniem ultradźwięków z powodzeniem możesz od razu wrócić do codziennych czynności.
Przeciwwskazania do zabiegu
60 min – czas zabiegu, liczba zabiegów – 2
Hydradermie GUINOT lift to wyjątkowa, unikatowa, najbardziej kompleksowa i indywidualnie dobierana metoda pielęgnacji skóry.
Hydradermie jest bardzo skutecznym programem pielęgnacyjnym twarzy, szyi i dekoltu, opartym na wykorzystaniu urządzenia, 12 produktów i specjalnej technice masażu manualnego i masażu elektrodami.
Dzięki zastosowaniu delikatnych mikroprądów usprawnia drenaż toksyn wokół mięśni, rozświetlając cerę. W następnej kolejności stymuluje mięśnie twarzy pobudzając mikrocyrkulację oraz zwiększając napięcie mięśni i potęgując efekt liftingu.
Hydradermie GUINOT wygładza zmarszczki, napina skórę czoła, szyi, policzków, kontur powiek oraz modeluje kontur twarzy.
Dwie elektrody czynne, zarówno o potencjale dodatnim, jak i ujemnym zapewniają szybkie i głębokie wprowadzenie wysoko skoncentrowanych aktywnych składników spolaryzowanych dodatnio i ujemnie.
W trakcie zabiegu zachodzą 3 procesy:
JONOFOREZA – łagodna elektroterapia oraz delikatny masaż elektrodami pomagają wprowadzić aktywne składniki pochodzenia roślinnego w głąb skóry, głęboko ją oczyścić oraz wydobyć jej wewnętrzne piękno.
DOTLENIENIE – pod wpływem działania prądu wysokiej częstotliwości dotleniamy komórki skóry, pobudzamy ich aktywność oraz działamy antybakteryjnie.
MASAŻ MODELUJĄCY – przywraca skórze równowagę, zdrowie i odpowiednie napięcie.
W ramach zabiegu Hydradermie “Podwójna Jonizacja” można wykonać kilkanaście zabiegów pielęgnacyjnych.
Dla każdego celu pielęgnacyjnego przeznaczone jest odpowiednie serum: odżywienie, nawilżenie, zwalczanie zmarszczek, oczyszczenie, uspokojenie-złagodzenie, rozjaśnienie, intensywne odmłodzenie.
WSKAZANIA DO ZABIEGU:
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU :
EFEKTY PO ZABIEGU :
4-10 zabiegów
60-90 min
Karboksyterapia to terapia dwutlenkiem węgla. Zabieg polega na śródskórnej lub podskórnej, precyzyjnej aplikacji kontrolowanych dawek medycznego dwutlenku węgla drogą iniekcji (wkłucia). Stosuje się ją na twarzy, na skórze głowy, dłoni, ud i łydek, pośladków, brzucha, ramion i pleców. Aby zobaczyć długotrwałe efekty, należy wykonać serię zabiegów powtarzanych regularnie (z przerwami od 7 do 14 dni). Potem warto powtórzyć raz w roku tzw. zabieg podtrzymujący.
Wskazania do zabiegu
Przeciwwskazania
Zabieg karboksyterapii wpływa na:
czas – 30-45 min
liczba zabiegów – 5-10
Barwnik jakim jest henna, jest substancją naturalną (organiczną), która nie powoduje reakcji alergicznych. Nie jest to trwały barwnik, zmywa się po około kilku tygodniach, jednak jego systematyczne stosowanie powoduje, że przy każdym kolejnym zabiegu potrzeba mniej barwnika do wykonania koloryzacji. Henna korzystnie wpływa na stan włosków brwiowych oraz rzęs. Stają się one naturalnie gęstsze i mocniejsze.
Koloryzacja brwi wykonywana jest na 2 sposoby: za pomocą farbki oraz henny pudrowej. Ta pierwsza, sprawdza się w przypadku aż 75 % naszych klientek – utrzymuje się na włoskach standardowo do 3 tygodni i daje dość naturalny efekt. Henna natomiast polecana jest tym osobom, które lubią intensywniejsze efekty, które mają duże ubytki w brwiach lub które za pomocą henny chcą przykryć stary makijaż permanentny. Co ważne – henna barwi nie tylko włoski, ale także skórę pod włoskami. Efektem możemy się nawet do 4 tygodni,
farbka do brwi to produkt całkowicie chemiczny, do wyboru mamy farbki dające mocny efekt, farby o delikatnym efekcie oraz farby z nową technologią, która daje możliwość rozjaśniania bazowych kolorów włosów za pomocą dilutera. Ten rodzaj stylizacji brwi wybieramy, gdy klient oczekuje delikatnego przyciemnienia włosa bez mocnego efektu na skórze, włoski są średniej grubości, gęste bądź grube oraz gdy wykonujemy laminację brwi.
Wskazania do zabiegu
Zabieg regulacji i henny brwi oraz rzęs polecany jest przede wszystkim: osobom posiadającym jasne lub niewidoczne brwi (posiadaczki jasnej oprawy oczu) osobom, które na co dzień nie mają czasu bądź nie lubią wykonywać klasycznego makijażu brwi kredką czy cieniem. osobom, które chcą podkreślić kolor swoich rzęs i brwi.
Przeciwwskazania
wszelkiego rodzaju infekcje w okolicach oczu oraz przerwanie ciągłości naskórka. Zapalenie spojówek, jęczmień, choroby zakaźne (wirusowe, bakteryjne, grzybicze), opuchnięcia powiek czy otarcia naskórka, świeże rany również są przeciwwskazaniem. Uważać też muszą właścicielki skór atopowych i bardzo wrażliwych.
Efekty
Koloryzacja z wykorzystaniem farbki do brwi jest delikatniejsza, skóra słabiej się zabarwia, a pigment szybciej z niej schodzi. Dzięki wykorzystaniu farbek, brwi są subtelniej przyciemnione, a cała stylizacja wygląda bardziej naturalnie. Zazwyczaj farbki do brwi zaleca się przede wszystkim osobom, których brwi nie wymagają większych poprawek kosmetycznych.
Zarówno farbki do brwi, jak i henna do brwi, pozwalają skutecznie przyciemnić włoski. Każdy z produktów jednak jest nakładany w odmienny sposób i pozwala uzyskać nieco inny efekt końcowy. Henna z pewnością dobrze się sprawdzi między innymi u osób z ciemnymi włosami i ciemniejszą oprawą oczu. Z kolei farbki do brwi pozwalają łatwiej uzyskać jednolity, delikatny kolor.
Umiejętne podkreślenie łuku brwiowego dodaje obliczu wyrazistości a nawet potrafi ukryć pewne mankamenty urody i odmłodzić spojrzenie.
czas – 30 min
Kwasy są powszechnie stosowane w kosmetologii w leczeniu różnych defektów i zmian skórnych.
Na początek odrobinę historii…
AHA stosowane były już w czasach starożytnych, kiedy to ceniono gładką, jasną i jędrną skórę. Egipcjanki kąpały się w kwaśnym mleku, a twarz przecierały cytrusami, nie wiedząc, że wykorzystują działanie kwasy mlekowego i cytrynowego należących do kwasów AHA. Natomiast w Indiach kobiety były skłonne do jeszcze większych poświęceń ponieważ mieszały mocz z pumeksem, a następnie nakładały taką miksturę na twarz. W epoce renesansu stosowano sok z cytryny wymieszany z białym cukrem lub gorczycę z tartym jabłkiem i gorzkimi migdałami jako maseczkę na ręce.
Oficjalnie po raz pierwszy zastosowano AHA w 1882 roku (kwas salicylowy, rezorcynę, fenol i TCA). W latach 90-tych kwasy stały się ogólnodostępne w preparatach kosmetycznych firmy Avon.
Czym są hydroksykwasy?
Hydroksykwasy to substancje należące do eksfoliantów chemicznych, czyli środków złuszczających skórę. Posiadają szerokie spektrum działania m.in. regulują odnowę komórkową, zwiększają skuteczność działania innych preparatów kosmetycznych, poprawiają produkcję kolagenu i elastyny, działają antybakteryjnie, pomagają w usuwaniu przebarwień i blizn potrądzikowych oraz spłycają drobne zmarszczki. Wymieniać można byłoby w nieskończoność, dlatego przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym rodzajom hydroksykwasów i ich zastosowaniu.
Podział hydroksykwasów
Alfa-hydroksykwasy (AHA) są otrzymywane są z produktów naturalnie występujących w przyrodzie, m.in. z trzciny cukrowej, mleka oraz owoców. Mogą być również syntetyzowane metodami chemicznymi.
Wyróżnia się 7 rodzajów alfa-hydroksykwasów występujących najczęściej w produktach kosmetycznych:
Kwas mlekowy (alfa-hydroksypropionowy), który powstaje poprzez fermentację cukru mlekowego oraz innych cukrów przeprowadzoną przez bakterie kwasu mlekowego. Naturalnie występuje w kwaśnym mleku, maślance, jogurcie oraz kiszonych warzywach i owocach. Kwas mlekowy znajduje zastosowanie przy oczyszczaniu twarzy, ponieważ działa złuszczająco, dezynfekująco oraz hamuje rozmnażanie się bakterii. Ponadto nawilża skórę i stabilizuje NMF oraz poprawia strukturę kolagenu.
Kwas glikolowy (hydroksyoctowy) otrzymywany jest z trzciny cukrowej, ale znajduje się także w agreście, winogronach i jabłkach. Naturalne preparaty, które zawierają kwas glikolowy są nietrwałe oraz niestandaryzowane (oznacza to, że ich działanie jest nieprzewidywalne). Kwas ten posiada małą cząsteczkę, więc dobrze przenika przez warstwę rogową naskórka. Jego spektrum działania jest dosyć szerokie: hamuje aktywność enzymów, których zadaniem jest utrzymanie spójności między korneocytami, powoduje rozluźnienie i rozerwanie wiązań komórkowych, pobudza odnowę komórkową, zwiększa syntezę kolagenu oraz rozjaśnia przebarwienia. Ze względu na silne działanie mogą pojawić się liczne działania niepożądane w postaci rumienia, pieczenia czy pęcherzyków, a przy najwyższym stężeniu (70%) może spowodować martwicę naskórka.
Kwas jabłkowy (hydroksyetanodikarboksylowy) – występuje w wielu owocach, głównie w jabłkach. Kwas jabłkowy większe zastosowanie ma w pielęgnacji domowej niż gabinetowej w porównaniu z innymi kwasami AHA.
Kwas maleinowy (hydroksyetanodikarboksylowy) – występuje w jabłkach. Najczęściej występuje w preparatach zawierających więcej rodzajów AHA.
Kwas cytrynowy (2-hydroksypropano-1,2,3-trikarboksylowy) – występuje w owocach takich jak: cytryny oraz inne cytrusy, ananas, a także w winie, soku z buraków i mleku. Posiada właściwości typowe dla AHA. Najczęściej stosowany jest jako składnik peelingów rozjaśniających ze względu na silne właściwości rozjaśniające.
Kwas winowy (dihydroksybursztynowy) – występuje w winogronach i winie. Ciekawostką jest to, że już ponad 2000 lat temu był powszechnie znany w kosmetyce. Egipcjanki stosowały kompresy z chleba moczonego w winie. Podobnie dbały o swoją skórę damy dworów królewskich. Współcześnie z powodu swojej słabej mocy częściowo stracił na znaczeniu.
Kwas migdałowy – w sposób naturalny jest otrzymywany podczas hydrolizy gorzkich migdałów. Występuje także w wiśniach i morelach. Wykazuje właściwości bardzo podobne do kwasu glikolowego, ale jego cząsteczka jest większa, dlatego też działa łagodniej i wolniej. Dzięki temu jest całkowicie pozbawiony działania drażniącego. Z wszystkich alfa-hydroksykwasów wykazuje najsilniejsze właściwości przeciwbakteryjne, ponieważ budową jest zbliżony do wielu antybiotyków. Hamuje łojotok oraz łagodnie złuszcza naskórek.
Może być stosowany praktycznie u każdego, zwłaszcza w przypadku cer problematycznych: mieszanej, wrażliwej, naczyniowej i łojotokowej.
Najczęściej stosowany jest 50% kwas migdałowy, ze względu na stopniowe złuszczanie po zabiegu, niewykluczające pacjenta z codziennej aktywności. Dużą zaletą tego kwasu jest, że można go stosować również latem, ponieważ nie powoduje on nadwrażliwości na promienie UV.
Kwasy AHA to kwasy rozpuszczalne w wodzie, dlatego w małym stopniu przenikają przez warstwę sebum i tym samym słabiej wnikają w głąb skóry.
Ze względu na rozpuszczalność w wodzie są polecane dla skóry suchej, szorstkiej czy po opalaniu. W wyższych stężeniach są również pomocne w przypadku cery trądzikowej, ale mogą ją silnie podrażniać, ponieważ mają wpływ również na skórę właściwą. Ze względu na mocniejsze działanie, wysokie stężenia kwasów powinny być stosowane tylko w gabinetach dermatologicznych.
Optymalne pH, czyli takie w których kwasy skutecznie zadziałają, wynosi między 3, a 4,5.
Beta – hydroksykwasy (BHA) – w kosmetologii wyróżnia się tylko jeden rodzaj kwasu beta-hydroksylowego – kwas salicylowy. Jest on pozyskiwany z drzewa różanego, malin, liści senesu i brzozy, kwiatów rumianku oraz kory wierzby. Syntetyzowany natomiast z fenolu. Poza działaniem złuszczającym posiada zdolność przenikania przez sebum i wnikania w głębsze warstwy skóry, przez co lepiej oczyszcza pory. Ponadto wnika w głąb mieszków włosowych, dzięki czemu jest bardziej skuteczny w leczeniu trądziku. Odblokowuje pory i pomaga zlikwidować zaskórniki. Ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Kwas ten nie wysusza skóry, dlatego z powodzeniem może być stosowany przy cerze suchej. Jest spokrewniony z aspiryną (kwasem acetylosalicylowym), dlatego może być stosowany w przypadku cery naczynkowej oraz wrażliwej. Optymalne pH dla tego kwasu to 3-4.
Poli-hydroksykwasy (PHA) – jest to najnowsza generacja kwasów hydroksylowych, z których zastosowanie w kosmetyce znajdują:
Posiadają one właściwości kwasów AHA, a ponadto ze względu na większy rozmiar cząsteczki są łagodniejsze, przez co nie powodują takich efektów ubocznych jak alfa-hydroksykwasy. Dlatego też można je stosować przy cerze wrażliwej, naczynkowej, a nawet u osób z trądzikiem różowatym czy łuszczycą. Dodatkowymi zaletami kwasów PHA są silne właściwości nawilżające, antyutleniające oraz łagodzące podrażnienia. Kwasy te nie powodują zwiększenia wrażliwości na promieniowanie UV, w odróżnieniu od kwasów AHA, stąd mogą być stosowane również latem. Optymalne pH dla kwasów PHA mieści się w granicach 3-4.
Kwasy owocowe są niezwykle zróżnicowaną grupą substancji, ponieważ każdy rodzaj kwasu ma inne działanie i posiada jakąś charakterystyczną cechę. Kwas glikolowy ma małą cząsteczkę, dlatego też najłatwiej przenika przez warstwę rogową naskórka, ale jeśli potrzebujemy mniej drażniącego, a równie skutecznego działania wybieramy kwas migdałowy. Jeżeli chcemy rozjaśnić przebarwienia, najskuteczniejszy okaże się kwas cytrynowy. Z kolei przy oczyszczaniu najlepiej wybrać kwas mlekowy, ponieważ dezynfekuje, hamuje rozwój bakterii i dobrze złuszcza, a przy cerach wrażliwych i naczyniowych stosujemy kwas salicylowy należący do BHA.
Stosując zabiegi z kwasami nie należy kierować się tylko wyborem odpowiedniego rodzaju kwasu, ale także wziąć pod uwagę jego stężenie (im większe, tym działanie jest silniejsze), pH (im większe tym działanie jest słabsze), czas aplikacji oraz rodzaj nośnika (w zależności od tego czy skóra jest przesuszona czy raczej tłusta oraz rodzaju kwasu). Konieczne jest poinformowanie klienta o odpowiedniej pielęgnacji domowej, zarówno przed zabiegiem (np. stosowanie kremów z kwasami), jak i po (stosowanie kremów z filtrem, unikanie opalania itd.)
Warto też pamiętać, że efektywność działania złuszczającego preparatów zawierających kwasy AHA w niskich stężeniach zmniejsza się wraz z upływem czasu, ale po ich odstawieniu skóra wraca do poprzedniego stanu i po jakimś czasu znów można rozpocząć serię zabiegów z kwasami. Dlatego też, kwasy AHA stosuje się z przerwami. Odwrotnie jest w przypadku kwasów BHA, które można stosować bez przerwy, ponieważ nie tracą one zdolności złuszczających poprzez przyzwyczajenie się skóry do tej substancji.
Zabiegi z użyciem kwasów dają doskonałe efekty w połączeniu z innymi peelingami chemicznymi lub mikrodermabrazją. Oczywiście najlepiej najpierw rozpocząć zabiegi złuszczania jedną metodą (np. mikrodermabrazja), a potem, w zależności od reakcji skóry, dołączyć odpowiednie kwasy.
Do każdego klienta należy podejść indywidualnie, ze względu na zróżnicowanie problemów skórnych. Jeżeli dopasujemy dobrze serię zabiegową – satysfakcja klienta będzie gwarantowana.
Charmine Rose KWAS AHA 30% pH 2,6 200 ml
KWAS AHA 30% pH 2,6 • AHA ACID 30%
Przeznaczenie: • złuszczenie naskórka; • rozjaśnienie przebarwień; • każdy typ cery; • do twarzy i ciała.
Opis działania: • złuszcza zrogowaciały naskórek; • unikatowe połączenie dwóch kwasów o różnej wielkości cząsteczki stymuluje fibroblasty zwiększając syntezę kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów; • wygładza i spłyca zmarszczki oraz blizny potrądzikowe; • silnie nawilża i odżywia skórę; • napina i ujędrnia, • cząsteczka kwasu glikolowego penetruje w głąb mieszka włosowego, gdzie rozkłada międzykomórkowe substancje cementujące, usuwając w ten sposób i zapobiegając powstawaniu mas rogowych, prowadzących do rozwoju trądziku; • rozjaśnia przebarwienia powierzchowne i głębokie.
Składniki aktywne: • Kwas mlekowy 15%; • Kwas glikolowy 15%.
Charmine Rose KWAS AHA 40% pH 2,6 200 ml PROF
KWAS AHA 40% pH 2,6 • AHA ACID 40%
Przeznaczenie: • złuszczenie naskórka; • rozjaśnienie przebarwień; • każdy typ cery; • do twarzy i ciała.
Opis działania: • złuszcza zrogowaciały naskórek; • unikatowe połączenie dwóch kwasów o różnej wielkości cząsteczki stymuluje fibroblasty zwiększając syntezę kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów; • wygładza i spłyca zmarszczki oraz blizny potrądzikowe; • silnie nawilża i odżywia skórę; • napina i ujędrnia, • cząsteczka kwasu glikolowego penetruje w głąb mieszka włosowego, gdzie rozkłada międzykomórkowe substancje cementujące, usuwając w ten sposób i zapobiegając powstawaniu mas rogowych, prowadzących do rozwoju trądziku; • rozjaśnia przebarwienia powierzchowne i głębokie.
Składniki aktywne: • Kwas mlekowy 20%; • Kwas glikolowy 20%.
Charmine Rose MANDE-LAC ACID 25% 100 ml
KWAS MIGDAŁOWY 20%, KWAS LAKTOBIONOWY 5% • MANDE-LAC ACID 25%
Przeznaczenie: • złuszczenie naskórka; • redukcja przebarwień różnego pochodzenia; • redukcja blizn potrądzikowych; • do twarzy i ciała.
Opis działania: • złuszcza zrogowaciały naskórek; • reguluje wydzielanie sebum; • aktywuje regenerację komórkową; • daje spektakularne efekty rozjaśnienia przebarwień pozapalnych; • rozjaśnia i likwiduje przebarwienia o różnej etiologii (m.in. ostudy posłoneczne i hormonalne, plamy soczewicowate); • dzięki swej budowie chemicznej podobnej do antybiotyku, działa silnie bakteriostatycznie; • unikatowe połączenie kwasów o wysokim stężeniu i niskim pH daje dużą skuteczność zabiegową, przy doskonałej tolerancji i bezpieczeństwie stosowania.
Składniki aktywne: • Kwas migdałowy 20%, • Kwas laktobionowy 5%.
SeSDERMA Argipeel Żel Złuszczający
Wskazania:
skóra wrażliwa nietolerująca innych peelingów odnawiających wierzchnią warstwę skóry.
W preparacie zastosowano argininę w stężeniu 20%. Aminokwas ten, otrzymywany z brązowego cukru, charakteryzuje duża cząsteczka, co pozwala na jego powolne przenikanie. Arginina wykazuje działanie przeciwzapalne z efektem nawilżania i normalizacji. Zwiększa elastyczność i pobudza produkcję kolagenu.
Drugim ważnym składnikiem jest kwas mlekowy w stężeniu 20%. Kwas mlekowy należy do grupy AHA, działa bardzo delikatnie, co sprawia że jest Idealny dla skóry wrażliwej. Złuszcza, rozjaśnia i nawilża skórę.
Aloes oraz alantoina wykazują właściwości lecznicze. Pobudzają odnowę naskórkową.
RETIX C
Retix C to intensywna kuracja odmładzająca i odbudowująca skórę, Preparat złożony jest w 2% z retinolu, w 8% z witaminy C oraz z antyoksydantów. Jego zadaniem jest stymulacja odnowy komórkowej, usuwanie martwego naskórka, a także odświeżanie i intensywne wygładzanie skóry. Kuracja redukuje niedoskonałości (zmarszczki, zaskórniki, przebarwienia), nawilża, rozjaśnia i rozświetla skórę. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu.
Przed zabiegiem:
Każdy rodzaj peelingu lekarskiego wymaga wcześniejszego przygotowania:
Działania niepożądane:
Peelingi chemiczne są zabiegami bezpiecznymi, nie mającymi istotnych powikłań. Objawy takie jak pieczenie, rumień, złuszczanie skóry, a nawet obrzęk są przemijające i krótkotrwałe – zwykle nie wymagają dodatkowego postępowania medycznego.
Po zabiegu:
Po wykonaniu profesjonalnej części zabiegu w gabinecie, pacjent udaje się do domu z maską retinolową, którą zmywa samodzielnie po 6-8 godzinach. Seria powinna składać się z minimum 4 zabiegów z częstotliwością jeden zabieg co cztery tygodnie. Skóra jest widocznie odmłodzona, rozświetlona, jednolita, jędrna i napięta, a zmarszczki mniej widoczne.
Przeciwwskazania:
Po wykonaniu profesjonalnej części zabiegu w gabinecie, Pacjent udaje się do domu z maską retinolową, którą zmywa samodzielnie po 6-8 godzinach.
Seria powinna składać się z minimum 4 zabiegów z częstotliwością jeden zabieg co cztery tygodnie.
Ava Peeling kwasowy redukujący oznaki starzenia skóry wskazany jest do pielęgnacji cery, która potrzebuje odmłodzenia oraz rewitalizacji. Idealny dla cery dojrzałej oraz suchej. Peeling kwasowy marki AVA wspiera redukcję oznak starzenia się skóry. Pielęgnuje cerę pozbawioną blasku, z widocznymi zmarszczkami oraz z rozszerzonymi porami. W składzie peelingu znalazły się kwas glikolowy o stężeniu 24%, kwas mlekowy 24% oraz kwas salicylowy 2%.
KLAPP peeling kwasowy to skuteczne rozwiązanie w leczeniu różnych problemów skórnych bez pomocy medycyny estetycznej. Łagodzi uszkodzenia wywołane promieniami słonecznymi, rozjaśni plamy pigmentacyjne i blizny potrądzikowe oraz ujędrnia i wygładza skórę.
czas zabiegu 30-60 min
liczba zabiegów 6-8
CO TO JEST EMERGE™?
Emerge™ to laser frakcyjny amerykańskiej firmy PALOMAR przeznaczony do usuwania i redukcji powierzchownych niedoskonałości skóry.
DLACZEGO WYBRAĆ EMERGE™?
Emerge™ to zabieg wykonywany przy użyciu specjalnie dobranej długości lasera frakcyjnego. Jest on skierowany do tych osób, które borykają się z problemem drobnych zmarszczek. Znakomicie sprawdza się u pacjentów chcących pozbyć się charakterystycznych zmian wokół oczu, tzw. kurzych łapek.
Zabieg laserem Emerge™ eliminuje również drobne przebarwienia na skórze.
JAK DZIAŁA EMERGE™?
Resurfacing skóry przy użyciu frakcyjnego lasera Emerge™ stosuje energię w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i młodsza skóra.
JAK WYGLĄDA ZABIEG RESURFACINGU PRZY UŻYCIU LASERA EMERGE™?
Zabieg nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Po oczyszczeniu skóry głowica przykładana jest do skóry pacjenta i po jej uruchomieniu w skórę wprowadzane są mikrowiązki światła, które penetrują skórę na poziomie powyżej 1,5 mm. Im głębsze kolumny, tym większa ilość nowej tkanki. Skoagulowane złogi komórkowe są zastępowane zregenerowaną tkanką.
Większość pacjentów odczuwa minimalny dyskomfort w trakcie zabiegu i po jego zakończeniu. W niektórych przypadkach zaleca się delikatne środki przeciwbólowe podczas procedury i po jej zakończeniu.
Większość z zabiegów nie trwa dłużej niż godzinę. W zależności od kondycji skóry, wystarczy jedna sesja lub zaleca się wykonanie serii 3- 6 zabiegów dla uzyskania najlepszych rezultatów.
CZEGO POWINIENEM SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU ?
Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się do wieczora. Po zabiegu mogą być widoczne drobne strupki, które po tygodniu, maksymalnie dwóch tygodniach ulegną całkowitemu złuszczeniu.
CZY WYMAGANE SĄ BADANIA PRZED ROZPOCZĘCIEM TERAPII I JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU?
Badania nie są wymagane.
PRZECIWWSKAZANIA:
Nieablacyjny laser frakcyjny EMERGE jest stosowany do usuwania i redukcji powierzchownych niedoskonałości skóry takich jak:
Laser wykorzystuje zjawisko tzw. fototermolizy frakcyjnej co powoduje głęboką regenerację skóry. Zabieg prowadzi do odbudowy i odmłodzenia skóry. Laser ten emituje energię w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka oraz skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry stymuluje produkcję nowych, zdrowych komórek oraz produkcję kolagenu i elastyny. Efektem tego jest zdrowsza i młodsza skóra.
Wskazania do zabiegu:
Przeciwwskazania do zabiegu:
Częstotliwość zabiegów: Zalecamy wykonanie serii 4-6 zabiegów co 3-4 tygodnie. Przy redukcji blizn, rozstępów i przebarwień konieczne jest wykonanie 5-10 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych.
Czas zabiegu: 60-90 min.
Po zabiegu: Po terapii skóra jest zaczerwieniona i rozgrzana przez kilka godzin. Pierwsze efekty są widoczne już na drugi dzień, natomiast optymalne rezultaty po upływie 2-3 tygodni, wówczas nastąpi przebudowa tkanek.
Ważne!
Czym jest Fotoodmładzania IPL + RF?
Jest to zabieg odmładzająco – ujędrniający. Minimalizuje efekty starzenia się skóry, redukuje nadmierną pigmentację, przebarwienia i zaczerwienienia oraz stymuluje produkcję kolagenu, która wzrasta nawet o 90%. W efekcie poprawia się napięcie i koloryt skóry, drobne zmarszczki ulegają redukcji, a rozszerzone pory wyraźnie zmniejszają się.
Jakich rezultatów można się spodziewać po zabiegu Fotoodmładzania IPL + RF?
Fotoodmładzanie nie tylko poprawia wygląd, koloryt i teksturę skóry, ale również ją leczy. W sposób kompleksowy likwidowane są objawy starzenia się skóry: zmiany naczyniowe takie jak rozszerzone naczynka, „pajączki”, nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia, oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze.
Jak działa Fotoodmładzanie IPL + RF?
Zabieg IPL + RF jest o wiele efektywniejszy od zabiegów samym IPL lub samym RF. Laser uwalnia energię z IPL i RF w tym samym czasie. Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fal, jest selektywnie absorbowana przez chromofory (melaninę, hemoglobinę) zawarte we włosach, naczyniach lub skórze. W procesie pochłaniania, energia światła konwertowana jest na energię termiczną, która podgrzewa odpowiednio włos, naczynie lub kolagen (teoria selektywnej fototermolizy). Własności elektryczne skóry silnie zależą od jej temperatury (tkanka cieplejsza ma niższy opór elektryczny), więc prąd RF przepływając przez skórę wybiera drogę przez tkanki wstępnie podgrzane światłem i selektywnie je dogrzewa. IPL przenika tylko 2,5 mm w głąb skóry, podczas gdy IPL + RF przenika na głębokość 4 mm, dając znacznie lepsze efekty w usuwaniu głębiej położonych włosów, naczyń krwionośnych, przebarwień skóry czy w fotoodmładzaniu. Przy użyciu IPL tkanka może pochłonąć tylko 30%-40% energii, reszta energii jest odbijana i załamuje się, podczas gdy w IPL z RF zjawisko odbicia i załamania się energii nie występuje.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg poprzedzony konsultacją wygląda dość niewinnie. Najpierw na skórę nakłada się zimny żel o właściwościach wychładzających i zmniejszających obrzęk twarzy. Następnie specjalną głowicą zaopatrzoną w odpowiedni filtr aplikuje się skórze serię świetlnych strzałów.
Jak długo trwa zabieg Fotoodmładzania IPL + RF?
Długość zabiegu zależy od obszaru, na którym jest on wykonywany. Średnio trwa od kilkunastu minut do pół godziny.
Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi?
Zazwyczaj jest to punktowe odczuwanie ciepła.
Jak się przygotować do zabiegu?
Nie należy opalać się. Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu opalenizny (minimum 4 tygodnie). Kremy i leki o działaniu złuszczającym należy odstawić tydzień przed zabiegiem. Leki światłouczulające (antybiotyki, sulfonamidy) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem. Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), witaminą C i kwasami owocowymi w miejscu poddawanym depilacji wymaga 4 tygodni przerwy. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy od zakończenia kuracji.
Jak postępować po zabiegu?
Nie opalać się i chronić skórę za pomocą filtrów przeciwsłonecznych przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować preparatów światłouczulających (antybiotyki, sulfonamidy) i ziół o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) przez 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować kosmetyków i leków złuszczających przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu nie stosować preparatów drażniących: mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.
Czy są jakieś skutki uboczne?
Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na fotoodmładzanie IPL + RF. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji. Zmiany te samoczynnie ustępują w ciągu pierwszych dni, a nawet godzin po zabiegu. Nie przeszkadzają one również wrócić po zabiegu do codziennej aktywności.
Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?
Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu Fotoodmładzania IPL + RF są: ciąża i karmienie piersią, ostry stan zapalny skóry, choroby nowotworowe, nadczynność tarczycy, padaczka w wywiadzie, mocno opalona skóra, stosowanie samoopalaczy, kremów brązujących, niektórych peelingów przed zabiegiem, stosowanie kremu z retinolem i wit. C (odstawić na 2 tygodnie przed kuracją), przyjmowanie leków (niektóre antybiotyki, leki antydepresyjne) i ziół fotouczulających (nagietek, dziurawiec) należy przestać używać 2-3 tygodnie przed zabiegiem.
Efekty widoczne są już po pierwszej sesji. Następuje redukcja drobnych zmarszczek, poprawa napięcia i elastyczności skóry oraz wyrównanie kolorytu cery. Dla pogłębienia i utrwalenia efektu należy skorzystać z zalecanej serii zabiegów.
czas – 20-30 min
4-6 zabiegów
Lifting rzęs to nic innego jak trwała ondulacja, zabieg podkręcenia rzęs za pomocą substancji chemicznych. Następnym etapem jest laminacja głębokie odżywienia rzęs- (roślinną keratyną, rumiankiem, kwasem hialuronowym oraz pantenolem). Terminologia tych pojęć brzmi trochę strasznie, ale na szczęście zabieg jest bezpieczny (uwaga! bezpieczny – tylko jeśli zostanie wykonany prawidłowo przez profesjonalistkę lub profesjonalistę, który wykona zabieg zgodnie z podstawowymi zasadami higieny oraz zgodnie z wytycznymi produktu danego producenta).
Lifting rzęs to coraz bardziej popularny zabieg, wśród kobiet w każdym wieku. Dlaczego? Ponieważ daje on niezwykle naturalny wygląd naturalnych rzęs i pozwala cieszyć się efektem podkręconych rzęs przed długi okres czasu. Nie potrzeba już zalotki aby rzęsy były uniesione i wyglądały pięknie. Kobiety na całym świecie pokochały ten zabieg.
Jedną z zalet jest to, że zabieg taki jak lifting rzęs utrzymuje się od ok 1,5 miesiąca (bardzo długo). Efekty zauważalne są od razu po wizycie w salonie. Rzęsy są naturalnie podkręcone i nie wymagają uzupełniania jak w przypadku sztucznych rzęs. Kobietom, które wcześniej stosowały przedłużanie rzęs metodą np. 1:1, 2:1 itp., poleca się zabieg trwałej na naturalne rzęsy (lifting rzęs). Po przedstawieniu zalet i korzyści większość kobiet jest zainteresowana liftingiem, a nie przedłużaniem rzęs.
Dla kogo skierowany jest zabieg liftingu rzęs?
Praktycznie dla każdego, jednak największy efekt po liftingu rzęs zobaczą osoby, które posiadają proste rzęsy, skierowane w dół, rosnące w nieregularnym kierunku. Rzęsy po liftingu będą układały się w wyznaczonym podczas zabiegu kierunku, będą podkręcone co da efekt wydłużenia ich oraz zagęszczenia.
przeciwwskazania
Najważniejszym zadaniem liftingu rzęs jest podkręcenie i odpowiednie ułożenie włosków. Dzięki temu proste, lub rosnące w dół rzęsy nabierają optycznie długości. Często wydają się gęstsze i bardziej obfite. Efekt liftingu przypomina ten po użyciu zalotki, jednak lifting prezentuje się bardziej łagodnie i naturalnie.
Gemini V to nowoczesne urządzenie do niechirurgicznego i bezbolesnego therma liftingu skóry twarzy i ciała. Przełom w bezinwazyjnym liftingu, odmładzaniu, w skutecznym powstrzymywaniu procesów starzenia oraz usuwaniu niedoskonałości skóry stał się możliwy dzięki nowatorskiemu zastosowaniu światła podczerwonego IR oraz fal radiowych RF.
Najnowsze wykorzystanie fal radiowych RF oraz podczerwieni IR w kosmetyce stanowi duży przełom pozwalając na lifting skóry twarzy, szyi i dekoltu bez użycia skalpela. Pod wpływem wytwarzanej temperatury wewnątrz skóry, włókna kolagenowe ulegają skurczeniu a następnie napinają się odnawiając swoją strukturę. Podwyższona do 65°C temperatura, stymuluje odpowiednio fibroblasty do produkcji białek czyli nowych wiązań kolagenowych oraz elastyny. Działa zatem zapobiegawczo poprzez odnowę struktury kolagenowej i poprawę krążenia krwi. Efekt – jędrna, elastyczna i gładka skóra. Z każdym kolejnym dniem od pierwszego zabiegu skóra ulega systematycznej poprawie. Proces namnażania nowych włókien kolagenowych następuje stopniowo dlatego też ostateczny efekt kuracji widać po 3-6 miesiącach od zakończonej serii zabiegów.
Lifting skóry wokół oczu
Bezinwazyjny lifting okolicy oczu. Największą jego zaletą jest natychmiastowy efekt ujędrnienia, poprawy jakości skóry, wygładzenia zmarszczek i redukcji woreczków tłuszczowych oraz cieni pod oczami. Zabieg wykorzystuje dobroczynne działanie fal radiowych, które mają bezpośredni wpływ na włókna kolagenowe odpowiadające za jędrność skóry. Jest świetną alternatywą dla inwazyjnych terapii odmładzających.
Zastosowanie zabiegu Therma lifting:
Przeciwwskazania do zabiegu Therma liftingu :
Liporadiologia zabieg modelujący sylwetkę.
Prawdziwa liposukcja bez skalpela!!
Gemini V to gwarancja pięknie wymodelowanej sylwetki, jędrnego ciała bez śladu zmian cellulitowych czy miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Gemini V to doskonały sposób na piękne ciało i dobre samopoczucie.
W urządzeniu połączono najbardziej skuteczne technologie wykorzystywane w zabiegach na ciało:
Lipokawitacja ultradźwiękowa nieodwracalnie niszczy komórki tłuszczowe, zapewniając efekt wyszczuplenia. Dzięki specjalnej budowie głowicy zabieg jest maksymalnie bezpieczny. Elektrody emitujące fale ultradźwiękowe umieszczone są po bokach głowicy, a mocne zassanie fałdu skórnego w centralnej części głowicy daje nam gwarancję pracy tylko w obrębie tkanki tłuszczowej.
Gemini V to także 4 różnej wielkości głowice, w których połączono fale radiowe, laser biostymulacyjny oraz masaż próżniowy. Mechaniczny masaż próżniowy i fale radiowe idealnie wygładzają skórę rozbijając złogi cellulitowe, a intensywna stymulacja komórek skóry promieniowaniem laserowym przywraca skórze jędrność i napięcie.
Specjalne mniejsze nakładki pozwalają również wykonywać zabiegi na twarzy, szyi i dekolcie. Jest to idealny sposób na modelowanie owalu twarzy, niwelowanie opadającej powieki, a także wygładzenie zmarszczek i ogólną poprawę kondycji skóry.
wymodelowanie i wyszczuplenie sylwetki
– wygładzenie oraz odmłodzenie skóry
– szybka i trwała utrata wagi
– ujędrnienie ciała
– redukcja cellulitu
– zmniejszenie obrzęków
czas zabiegu 30-60 min
liczba zabiegów 8-14
Liposukcja ultradźwiękowa to nowoczesny i bezinwazyjny zabieg redukujący złogi tłuszczu i cellulit znajdujące się w miejscach takich jak: brzuch, uda, talia, biodra, ręce.
Podczas tego zabiegu na komórki tłuszczowe działa kawitacja ultradźwiękowa, która rozbija komórki tłuszczowe i przekształca je w emulsję. W pierwszym etapie liposukcji ultradźwiękowej (oddziaływania na cellulit i usuwania tkanki tłuszczowej) ultradźwięki oddziałują na błonę komórkową komórek tłuszczowych, powodując jej uszkodzenie. Komórki zaczynają się stopniowo kurczyć, wibracja ultradźwiękowa prowadzi do rozbicia komórek tłuszczu, redukując w ten sposób ich ilość. W drugim etapie poza dalszym rozbijaniem tkanki tłuszczowej, następuje drenaż limfatyczny i wzmocnienie elastyczności skóry. Uwolniony z tkanki tłuszcz i toksyny są usuwane z ciała poprzez gruczoły potowe oraz układ limfatyczny i naczyniowy. Wszystkie produkty zabiegu docierają do wątroby, gdzie komórki tłuszczowe ulegają identycznej przemianie jak tłuszcz pochodzący z pokarmów.
Zalety zabiegu liposukcji ultradźwiękowej:
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
Wskazania do zabiegu
Efekty
Efekty liposukcji ultradźwiękowej to widoczne wyszczuplenie wybranych partii ciała, redukcja cellulitu i ujędrnienie skóry. Po pierwszym zabiegu możemy stracić 2-5 centymetrów w obwodach, jednak efekt będzie widoczny dopiero kilka miesięcy po zabiegu.
ilość zabiegów – 8-12
Absolutna innowacja – nowatorskie połączenie technologii impulsowego lasera niskich energii 5mW z pulsującym polem magnetycznym i programem BLACK ESSENTIAL – dla kosmetologów, gabinetów kosmetycznych, dermoestetycznych, Wellness i SPA.
POLE MAGNETYCZNE w LLLT LASER MAGNETIC SYNCHRO:
Oddziaływanie polem magnetycznym polega na specyficznym oddziaływaniu na organizm wolnozmiennym polem magnetycznym o niskiej wartości indukcji. W efekcie tego oddziaływania w organizmie zostają uruchomione mechanizmy pozwalające w bezpieczny sposób przywrócić jego naturalną równowagę, co bezpośrednio prowadzi do poprawy kondycji skóry. Atutem tej metody jest bezbolesne i natychmiastowe działanie regeneracyjne oraz korzystny wpływ na procesy przemiany materii – zwiększenie dopływu krwi do skóry poprawia jej odżywienie i zaopatrzenie w tlen, następuje przywrócenie czynności naturalnego układu limfatycznego a także w wyniku zmian w czynnościach gruczołów skóry regulacja jej pH i wydzielania sebum. Następują również widoczne korzystne zmiany we właściwościach mechanicznych skóry – poprzez wzrost uwodnienia tkanek i wywołanego polem magnetycznym efektu pobudzenia aktywności fibroblastów, od których w istotny sposób zależy produkcja nowego kolagenu i elastyny, wzrasta elastyczność i jędrność skóry.
Lasery bio-stymulujące w LLLT LASER MAGNETIC SYNCHRO:
Promieniowanie światła lasera o odpowiednio dobranych parametrach wywołuje szereg korzystnych zmian zachodzących wewnątrz komórek ciała. Energia laserowa pochłaniana przez enzymy mitochondrialne daje miejscowy niewielki wzrost temperatury, który powoduje zwiększenie przepuszczalności i przewodności błony mitochondrium. Prowadzi to do znaczącego zwiększenia produkcji cząsteczek ATP oraz umożliwia skuteczniejszy transport odpowiednich składników aktywnych bezpośrednio do komórek. Wykazano także, że pod wpływem niskoenergetycznej, impulsowej wiązki światła wzrasta ilość limfocytów, które odgrywają istotną rolę w regeneracji tkanki. Potwierdzono, że zastosowanie impulsowych biolaserów w oddziaływaniu ze skórą stymuluje efekt jej przebudowy a szczególnie prowadzi do wzrostu ilości kolagenu oraz poprawy jego struktury (uporządkowania). Jak wynika również z przeprowadzonych badań – lasery biostymulujące zwiększają okresowo poziom przeciwciał i wpływają na procesy immunologiczne w obrębie skóry. Następuje też uwolnienie hormonów tkankowych np. histaminy, serotoniny i beta-endorfin, mających bezpośredni wpływ na restrukturyzację szlaków enzymatycznych i w efekcie na poprawę jakości skóry.
Przeciwwskazania:
Przeciwwskazania bezwzględne do zabiegu z laserem PHOTO-DYNAMIQ®: ciąża, czynna choroba nowotworowa i czas do 5 lat od jej wyleczenia, czynna gruźlica płuc, krwawienie z przewodu pokarmowego, ciężkie infekcje pochodzenia wirusowego, bakteryjnego i grzybiczego, ostre stany zapalne skóry i tkanek miękkich w obszarach poddawanych terapii, obecność elektronicznych implantów, stany po przeszczepach narządów (odstęp min. 5 lat), uczulenie na światło, przyjmowanie leków fotouczulających (niektóre antybiotyki, sulfonamidy, przeciwcukrzycowe pochodne sulfonylomocznika, izotretynoiny), stosowanie kosmetyków i ziół ze składnikami fotoaktywnymi (np. z dziurawca), miejscowe niezdiagnozowane zmiany na skórze. Przeciwwskazania względne wymagające konsultacji z lekarzem to: nadczynność tarczycy, cukrzyca z zaawansowanymi zaburzeniami mikrokrążenia, nieustabilizowana choroba ciśnieniowa (nadciśnienie, wahania ciśnienia) i zaawansowane zmiany układu naczyniowego, obciążenie dziedziczne chorobą nowotworową, niektóre choroby przewlekłe (np. porfiria, toczeń rumieniowaty), epilepsja.
70 min
ilość zabiegów – 3
Magnetolaser – urządzenie wykorzystuje właściwości niskoenergetycznego, biostymulującego lasera oraz pola magnetycznego wraz ze specjalnie opracowanymi fotodynamicznymi preparatami dla różnych problemów skórnych.
Zewnętrzne pole magnetyczne przenika przez struktury tkanek pobudzając procesy biologiczne w jądrach komórek, komórkach oraz tkankach. Wzmacnia to efektywność zachodzących reakcji chemicznych w tkankach, przyspiesza procesy energetyczne, ukrwienie i dotlenienie komórek, a także wnikanie składników aktywnych w obszarze działania.
Makijaż okolicznościowy trwały i wyrazisty makijaż, który ma za zadanie podkreślać piękno urody, w każdych warunkach, bez względu na panujące oświetlenie.
Makijaż okolicznościowy to przede wszystkim odpowiedni dobór kolorów. Należy zwrócić uwagę na kształt oraz rysy twarzy, a także wiek.
Zestawienie barw powinno też pasować do naszego stroju. Co więcej, spore znaczenie ma także rodzaj uroczystości, ponieważ nie zawsze mocniejszy makijaż będzie wyglądał dobrze.
Rodzaje makijażu okolicznościowego
Makijaż dzienny – to delikatny i lekki makijaż, który powinien być prawie niezauważalny. Naturalny makijaż powinien podkreślać naszą urodę i jednocześnie wydobyć kobiece piękno.
Makijaż ślubny – taki rodzaj makijażu odgrywa niezwykle ważną rolę. Przede wszystkim ma za zadanie podkreślić urodę przyszłej Panny Młodej. Musi też pasować do sukni oraz dodatków. Zwykle
makijaż ślubny poprzedzony jest makijażem próbnym, ponieważ w dniu ślubu musi być wykonany perfekcyjnie.
Makijaż wieczorowy – ten rodzaj makijażu może odzwierciedlać nasze niecodzienne upodobania. Zdecydowanie możemy postawić na mocne oko . Połyskujące, brokatowe cienie oraz mocna kolorystyka pomadek to cechy charakterystyczne makijażu wieczorowego.
Przygotowanie skóry pod makijaż
Makijaż okolicznościowy jest mocniejszy od makijażu dziennego/biznesowego z powodu pochłaniania kolorów przez światło świec, czy też światło elektryczne. Podobnie jak jego dzienny odpowiednik wymaga dokładnego doboru odpowiedniej gamy kolorystycznej dla danej klientki, wykonania konturowania twarzy właściwie dobranymi podkładami, pudrami, różami, bronzerami i rozświetlaczami; zaznaczenia brwi i ust, wymodelowania i podkreślenia oczu oraz utrwalenia całości specjalnie przygotowanym do tego celu sprayem. Ten typ makijażu kierowany jest przede wszystkim do kobiet wybierających się na imprezy okolicznościowe, bankiety i wesela
Makijaż okolicznościowy powinien również zostać dopasowany do charakteru i osobowości kobiety. Należy także mieć na uwadze okoliczności, które ma uświetnić makijaż – inny makijaż będzie pasował na ślub, inny na chrzciny dziecka, a jeszcze inny na rodzinny obiad. Uwzględnijmy również porę dnia i porę roku uroczystości. Profesjonalny makijaż jest niezwykle ważny, ale zawsze powinien raczej stanowić uzupełnienie całej stylizacji, a nie być w centrum.
Na 2-3 dni przed makijażem należy wykonać odpowiedni peeling twarzy, szyi i dekoltu, pamiętając także o peelingu skóry brwi. Należy również wykonać odpowiedni peeling ust. Kolejnym krokiem jest zapewnienie odpowiedniego nawilżenia oraz odżywienia skóry. Ważne jest codzienne stosowanie kremów.
zalety:
Do największych zalet profesjonalnego makijażu okolicznościowego można zaliczyć nienaganną prezencję. To właśnie wykwalifikowana osoba sprawi, że makijaż okolicznościowy będzie się na nas pięknie prezentował, a to w połączeniu z odpowiednim strojem i fryzurą sprawi, że będziemy czuły się dobrze w swojej skórze i przy okazji świetnie się bawiły na danej imprezie. Jakby tego było mało, to nie musimy tracić czasu na samodzielny makijaż, bo wszystkim zajmie się wykwalifikowana osoba. Jest to z pewnością też duże udogodnienie dla tych z nas, które nie potrafią wykonać pięknego makijażu. Z pomocą wykwalifikowanej makijażystki ten problem zniknie.
Przeciwwskazania do wykonania makijażu:
W wyjątkowe dni warto wyglądać olśniewająco, by czuć się doskonale. Pewność siebie wzmacnia makijaż, który wyrazi Twój indywidualny styl. Makijaż okolicznościowy powinien być nieskazitelny, niezwykle trwały.
czas – 60-90 min.
MAKIJAŻ PERMANENTNY jest specjalistycznym zabiegiem kosmetycznym polegającym na wprowadzeniu pigmentu śródskórnie, sterylną igłą tak, by uzyskać efekt zabarwienia pigmentowanej powierzchni, co pozwala trwale podkreślić usta, brwi i oczy.
Zabieg ten jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują nie tylko uwydatnić walory urody, ale także zatuszować niedoskonałości skóry. Warto podkreślić, że makijaż permanentny retuszuje:
– plamy barwnikowe,
– blizny
– tatuaże.
Ponadto dzięki makijażowi permanentnemu można zaoszczędzić czas i wyglądać doskonale w każdych okolicznościach. Makijaż ten utrzymuje się od kilku miesięcy do kilku lat w zależności od rodzaju skóry, metabolizmu organizmu, techniki pracy czy koloru użytego barwnika.
Co powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym?
Igły do makijażu permanentnego nie ranią skóry i są praktycznie bezbolesne. Makijaż permanentny jest wykonywany przy pomocy urządzenia marki Long-time-liner, które kontroluje prędkość igły, jej odległość od urządzenia, jak również ilość pobieranego barwnika. Co więcej, aparat gwarantuje bezpieczeństwo zarówno linergistki, jak i klientki.
Wykorzystujemy pigmenty do makijażu permanentnego firmy Biotek (paleta ponad 130 kolorów), gdyż są trwałe, bezpieczne, nie utleniają się i nie zmieniają koloru w skórze.
Makijaż permanentny/rekonstrukcja brwi:
Makijaż trwały oczu polega na wprowadzeniu pigmentu w naskórek (najczęściej barwnika czarnego czasem brązowego) za pomocą cienkiej igły w linii rzęs lub ponad nią w zależności od pożądanego efektu. Zabieg, poprzedzony konsultacją z linergistką, przeprowadzany jest w znieczuleniu powierzchniowym, zatem praktycznie bezbolesny.
Makijaż permanentny ust to nie tylko ich trwała koloryzacja za pomocą wprowadzenia do nich pigmentu – nie tak głęboko w przypadku tatuażu, ale też nie na tyle płytko, aby kolor szybko znikł. To także metoda na niwelowanie ewentualnych problemów z tą partią twarzy. Makijaż permanentny pozwala bowiem:
wskazania
przeciwwskazania
czas – 120 min
Manicure klasyczny, japoński i hybrydowy
Pod terminem manicure rozumie się zabieg kosmetyczny, gdzie obróbce poddaje się paznokcie u dłoni. Całość polega nie tylko na upiększeniu płytki paznokcia, ale także jej pielęgnacji, wraz ze skórą znajdującą się na końcach palców. W zabiegu tym wykorzystuje się dedykowane przyrządy do paznokci – manicure może być przeprowadzony w specjalistycznym salonie (np. kosmetycznym) lub w domu.
Podczas zabiegu w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa klientowi, kosmetolog korzysta z wysterylizowanych wcześniej narzędzi. W trakcie zabiegu wykorzystywane są również frezarki, jednorazowego użytku akcesoria, a także produkty pielęgnacyjne.
Klasyczny
Pierwszym, a zarazem najbardziej popularnym jest bez wątpienia manicure klasyczny. Nadają się do niego praktycznie wszystkie typy paznokci. To sposób pielęgnacji paznokci, który obejmuje przede wszystkim ich skrócenie, zadbanie o skórki, a także o samą płytkę paznokciową. Tradycyjny manicure pozwala również na nadanie paznokciom pożądanego kształtu. Podczas wykonywania tradycyjnego manicure kosmetyczki korzystają przede wszystkim z pilniczków, cążek, frezarek, ale i specjalnych patyczków do odsuwania skórek, czy bloczków polerskich. Jeżeli zaś chodzi o stosowane kosmetyki, to są to przede wszystkim różne odżywki do paznokci, olejki i oliwki do skórek, czy klasyczne kremy do rąk.
Japoński
Chociaż nazwa może wydawać się myląca… manicure japoński bardzo często wykonuje się także w naszym kraju! Aktualnie jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów regenerujących paznokcie. Japoński manicure nie tylko fantastycznie wzmacnia płytkę, ale i pozwala zatroszczyć się o skórki. Dzięki temu przestają być nieładnie odstające i nadmiernie przesuszone. Wszystko dzięki temu, że podczas zabiegu wykorzystywane są produkty z odpowiednio dopasowanymi witaminami. Przy manicurze japońskim korzysta się przede wszystkim ze specjalnie skomponowanych past oraz pyłków. To produkty, które cechują się obecnością w swoim składzie całej masy witamin i pożądanych przez płytkę substancji.
Hybrydowy
Manicure hybrydowy, zwany także hybrydą, to zaraz obok tradycyjnego manicure jeden z najczęściej wykonywanych w salonach kosmetycznych zabiegów. Z czego wynika aż tak duża popularność tej metody? Przede wszystkim z tego, że decydując się na hybrydę, można cieszyć się pięknymi, ładnie pomalowanymi paznokciami przez naprawdę długi czas. Manicure hybrydowy wykonuje się za pomocą specjalnie przygotowanych do tego preparatów i dobrze działającej lampy. Do zrobienia manicure hybrydowego oprócz podstawowych akcesoriów potrzebna jest również baza — może to być klasyczna baza hybrydowa, lub np. baza budująca. Konieczne jest także posiadanie specjalnego, hybrydowego lakieru, czyli takiego, który utwardza się w lampie. Ostatnim etapem wykonywania takiego manicure jest nałożenie świecącego lub całkowicie matowego topu. Fanki ciekawie prezentujących się paznokci mogą postawić również na przeróżne pyłki, brokat, czy naklejki. Hybrydy dają duże pole do popisu!
Manicure hybrydowy jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Wykonuje się go podobnie jak manicure klasyczny, jednak różnica polega na tym, że każdą warstwę lakieru (bazę, kolor, top) utwardza się pod lampą UV lub UV LED.
Wskazania
Przeciwwskazania
Efekty
poprawa jakości płytki paznokciowej (manicure klasyczny)
gładkie i błyszczące paznokcie (manicure japoński)
atrakcyjne wizualnie i mocne paznokcie (manicure hybrydowy)
czas – 30-60 min
Manualne oczyszczanie twarzy polega na ręcznym usuwaniu zaskórników, grudek i nadmiaru sebum. Zabieg wykonuje kosmetyczka lub kosmetolog. Po jego przeprowadzeniu skóra staje się wyraźnie odświeżona i łatwiej przyjmuje substancje aktywne zawarte w kosmetykach. Cała procedura trwa około 2 godzin i momentami może dawać mało przyjemne odczucia, co jest jej główną wadą. Zabieg przeprowadza się na twarzy, szyi i dekolcie, ale można także na ramionach i plecach.
Ręczne czyszczenie twarzy to bezpieczny proces. Chociaż nie ma żadnych skutków ubocznych, skóra może nadal zaczerwienić się przez kilka dni po zabiegu. W tym okresie zaleca się stosowanie delikatnych kosmetyków, zwracając szczególną uwagę na higienę i delikatny makijaż.
Wskazania:
* zaskórniki zamknięte i otwarte,
* skóra zanieczyszczona,
* nadmiar sebum,
* poszarzała skóra,
* nierównomierny koloryt skóry,
* zmiany grudkowo-krostkowe.
Przeciwwskazania:
* stany zapalne skóry,
* opryszczka,
* skóra naczyniowa,
* tendencje do powstawania blizn,
* trądzik różowaty.
Efekty:
czysta skóra bez zaskórników i krost,
* odświeżenie twarzy, skóra staje się delikatna i miękka w dotyku,
* oczyszczenie zatkanych porów,
* usunięcie warstwy martwego naskórka,
* regulacja pracy gruczołów łojowych,
* skóra lepiej absorbuje substancje odżywcze zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych.
Medex
Medex to zabieg dedykowany dla różnych rodzaju, z różnymi problemami, w zależności od zastosowanej bazy aktywacyjnej. Celem zabiegu jest wzmocnienie i uszczelnienie ścian naczyń krwionośnych, głęboka regeneracja cer dojrzałych poprzez stymulację kolagenu, likwidacja przebarwień, nierówności skóry oraz blizn, a także wspomaganie leczenia trądziku.Jest to unikatowa mieszanka specjalnie opracowanych i autoklawizowanych ziół. Składniki aktywne: melisa lekarska, mięta pieprzowa i skrzyp polny.
W zabiegu Medex wykorzystujemy aktywne naturalne składniki, które nie podrażniają, nie uczulają i są biozgodne ze skórą.
Wskazania
Przeciwwskazania
Efekty:
czas – 60 min, 4-8 zabiegów
Mesoestetic Global Eyecon
To zabieg, którego celem jest eliminacja niedoskonałości skóry wokół oczu. Składa się z dwóch etapów, pierwszy z nich to rozjaśniający peeling, drugi mezoterapia igłowa o działaniu przeciwzmarszczkowym i rozświetlającym.
Celem serii zabiegów jest eliminacja niedoskonałości skóry, wokół oczu które objawiają się jako: zmarszczki, obrzęki, cienie i worki skóry wokół oczu.
wskazania
efekty
przeciwwskazania
czas -30-45, liczba zabiegów – 3
MEZOPORACJA ACTHYDERM to innowacyjna metoda, która wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom klientów, nawet tych najbardziej wymagających. Szesnaście programów zabiegowych, umożliwia dostosowanie szerokiej gamy indywidualnych pakietów. Jeden zabieg wykonany przy użyciu Mezoporacji Acthyderm odpowiada miesięcznej kuracji ekskluzywnymi kosmetykami.
Zasada działania urządzenia do mezoporacji oparta jest na działaniu czterech modułów.
W procesie elektroporacji w głąb skóry wysyłane są impulsy elektryczne w wyniku czego tworzą się mezopory, skóra zwiększa swą przepuszczalność, staje się niezwykle chłonna. Pod wpływem unikalnego impulsu warstwa tłuszczowa może ulec zmianie, czego konsekwencją jest formułowanie się nowych wodnych szlaków w warstwie kolczystej naskórka. Mezopory pozostają otwarte od 15-20 sekund do kilku minut. Otwarcie mezopor umożliwia transport substancji w głąb warstw skóry.
Efekty widoczne są już po wykonaniu jednego zabiegu przeprowadzonego w sposób bezpieczny i bez ryzyka powikłań bakteryjnych.
Dzięki opatentowanej technologii zabiegi są zupełnie bezbolesne, a jednocześnie niezwykle efektywne. Podczas 20-30 minutowego zabiegu dostarczamy nawet do 70 ml dermo kosmetyku oraz 99% substancji aktywnych, co stanowi alternatywę dla inwazyjnych zabiegów iniekcyjnych, odżywiając i ujędrniając skórę od środka .Wprowadzone aktywne substancje działają tam gdzie są nam najbardziej potrzebne.
Specjalny długopis wysyłając w głąb skóry impulsy elektryczne, tworzy mikropory, co zwiększa jej przepuszczalność. Pozwala to wprowadzać kosmeceutyki w jej najgłębsze warstwy za pomocą specjalnej kulkowej elektrody. Acthyderm pokonuje oporną powierzchnię warstwy rogowej (proces elektroporacji) oraz umożliwia lekom rozpuszczalnym w wodzie, których używa się w czasie mezoterapii na dostarczenie ich głęboko do skóry, a nawet głębiej do tkanki podskórnej, a tym samym pozwala zrealizować zamysł terapeutyczny dla leczonego obszaru. Acthyderm udowadnia opierając się na faktach naukowych jakość i efektywność zastosowanej w nim technologii.
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:
Na twarzy pracujemy 35 minut
ROLKA 60
DŁUGOPIS 30
KOKTAJLE WYKORZYSTANE PODCZAS ZABIEGU:
Dzięki MEZOPORACJI można wprowadzać najnowocześniejsze substancje, takie jak: kwas hialuronowy, argirelinę, kolagenozę, hialuronidazę, meso multiwitaminy, L- karnitynę, morszczyn, nostrzyk żółty, koenzym Q10, spirulinę, guaranę, hydrolizowaną soję, kolagen, aminokwasy, kwas glikolowy, kwas retinolowy, witaminy, botulinę, fosfatydylocholinę oraz wiele, wiele innych.
WSKAZANIA DO ZABIEGU :
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU :
ilość zabiegów – 6-8, czas – 20 min
Mezoterapia bezigłowa to innowacyjny zabieg, dzięki któremu możliwe jest dostarczenie skórze niezbędnych substancji aktywnych – a wszystko to w całkowicie bezinwazyjny, bezbolesny i bezpieczny dla organizmu sposób. W najprostszych słowach można powiedzieć, że mezoterapia bezigłowa jest alternatywą dla tradycyjnej mezoterapii igłowej, która polega na wprowadzeniu do organizmu substancji aktywnych za pomocą wielu tysięcy mikronakłuć.
Zabieg ten wykorzystuje dwie właściwości fizyczne. Mianowicie fale ultradźwiękową i pole elektromagnetyczne, dzieki nim dochodzi do zaistnienia dwóch zjawisk elektroporacji i elektroforezy, które umożliwiają dostarczanie substancji aktywnych w głąb skóry.
Wskazania
Przeciwwskazania
czas – 20-80 min , liczba zabiegów – 6
Efekty po zabiegu
Badania naukowe mówią o tym, że mezoterapia bezigłowa poprawia elastyczność skóry i poziom jej nawilżenia (o około 14 procent). Dodatkowo po serii tego rodzaju zabiegów medycyny estetycznej poprawia się rozjaśnienie skóry. Ten zabieg ma również silne działanie przeciwzmarszczkowe.
Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na śródskórnej lub podskórnej iniekcji substancji aktywnych (zwykle w formie koktajli), dobranych odpowiednio do potrzeb klienta. Pomaga w zachowaniu zdrowej kondycji skóry, ja również niweluje powstałe już niedoskonałości.
Mezoterapia igłowa jest skuteczna w zwalczaniu: trądziku, problemu poszarzałej, ziemistej cery, poparzeń słonecznych,likwidacji zmarszczek i przebarwień a nawet w leczeniu nadmiernego wypadania włosów. Mezoterapia uznawana jest za zabieg bezpieczny, bezbolesny, z nielicznymi przeciwwskazaniami oraz stosunkowo krótką listą możliwych powikłań. Na obszarze zabiegowym (na twarzy czy dekolcie) wykonywana jest w odpowiednich odstępach seria nakłuć, w celu rozpoczęcia biorewitalizacji skóry. Wstrzyknięcie koktajli złożonych z substancji aktywnych początkowo powoduje przerwanie ciągłości tkanki, aby w następnym etapie mogły zostać aktywowane procesy regeneracyjne. Dzięki temu możliwe jest m.in. wygładzenie zmarszczek, poprawa kolorytu i regeneracja skóry obszaru zabiegowego.
Przeciwwskazania
Efekty mezoterapii igłowej twarzy widoczne są niemal od razu: skóra poddana zabiegowi jest jędrniejsza, gładka, lepiej ukrwiona i dobrze odżywiona. Zwiększa się jej elastyczność, zniwelowane zostają cienie pod oczami.
3-6 zabiegów
czas – 30-60 min
Mezoterapia mikroigłowa to zabieg rewitalizacji skóry połączony ze stymulacją jej naturalnych zdolności regeneracyjnych. Technologia wykorzystywana w trakcie zabiegu dostarcza skoncentrowane składniki odżywcze z pominięciem bariery naskórka. Za pomocą sterylnych, jednorazowych igieł wykonuje się mikronakłucia, w efekcie powstaje kilka tysięcy mikro kanalików. Przez krótki czas pozostają one otwarte, co umożliwia głębokie wprowadzenie wybranego preparatu.
Wskazania do zabiegu
Przeciwwskazania do zabiegu
Zalety
PRZEBIEG ZABIEGU
ilość zabiegów – 3-6
czas zabiegu 15-45 min
Mezoterapia ultradźwiękowa wykorzystuje ultradźwięki, które poprzez swoje mechaniczne działanie powodują powstanie w tkankach pewnego rodzaju nadciśnienia. Przez to błony komórkowe stają się bardziej przepuszczalne. Dzięki temu sprawniejsze jest wydalanie produktów przemiany materii i przyswajanie ważnych składników odżywczych przez komórki.
Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju narzędzi przeprowadza się precyzyjny peeling, czyli złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Dzięki odpowiednio przeprowadzonemu zabiegowi peelingującemu możliwa jest skuteczna poprawa stanu skóry i niwelowanie jej niedoskonałości. Zabieg jest stosowany m.in. w przypadku zmarszczek, przebarwień, blizn czy trądziku. Pozwala też pozbyć się zaskórników i nieestetycznych rozszerzonych porów. Sprawdza się w walce z rozstępami.
Istnieje kilka rodzajów mikrodermabrazji (mikrodermabrazja diamentowa, korundowa,tlenowa i laserowa).
Wskazania:
trądzik, starzenie skóry, fotostarzenie, zrogowacenia i prosaki, niedoskonałości i nierówności skóry, piegi i przebarwienia, rozstępy, blizny, zmarszczki, wiotkość skóry, zniszczenia skóry i wysuszenie słońcem, zmiany potrądzikowe
Przeciwwskazania
Uwaga, w przypadku mikrodermabrazji laserowej nie można zażywać izotretynoiny, steroidów, tetracykliny czy immunosupresantów – konieczne jest odczekanie nawet pół roku od zakończenia leczenia.
Zabieg mikrodermabrazji daje wiele pozytywnych efektów i może stanowić ważny element dbania o skórę w przypadku pielęgnacji cery dojrzałej czy problematycznej, ale też jako podstawa profilaktyki.
Co zatem daje nam mikrodermabrazja?
czas zabiegu – 30 min
ilość zabiegów – ok. 6
Wodorowe oczyszczanie twarzy jest zabiegiem, który polegającym na wtłaczaniu w głąb skóry cząsteczek aktywnego wodoru pod dużym ciśnieniem. Aktywny wodór docierając w głąb skóry za pomocą elektroporacji oczyszcza komórki oraz neutralizuje wolne rodniki.
Oczyszczanie wodorowe twarzy składa się 4 etapów:
Wskazania do zabiegu
Efekty zabiegu
oczyszczanie wodorowe nie powoduje podrażnień, jest bardzo skuteczne i bezpieczne. Dlatego też, zabieg można wykonywać na każdej cerze, w tym naczyniowej, wrażliwej oraz problematycznej, trądzikowej (z wyjątkiem ostrego trądziku zapalnego i różowatego)
ilość zabiegów – 3-5
czas zabiegu 90 min
Oxybrazja, nazywana inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową, to rodzaj peelingu mechanicznego gdzie czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza za pomocą specjalnie skonstruowanego aplikatora.
Oxybrazja jest szczególnie popularna latem, kiedy wysokie temperatury uniemożliwiają wykonanie wielu zabiegów kosmetycznych złuszczających naskórek.
Oxybrazja idealnie sprawdza się przy redukcji bakterii beztlenowych, odpowiedzialnych za powstawanie trądziku pospolitego. Doskonale łagodzi podrażnienia skóry i przyspiesza gojenie się ran. Do zabiegu wykorzystywane są naturalne składniki, obojętne dla organizmu. Dodatkowo, oxybrazja jest całkowicie sterylna, ponieważ dysza nie dotyka skóry. Warto podkreślić, że zabieg jest skuteczną i w pełni bezpieczną metodą, przeznaczoną dla każdego – nawet dla osób z cerą naczyniową, alergiczną i wrażliwą.
wskazania:
przeciwwskazania:
przeziębienie,
stany gorączkowe,
zapalenie zatok
zapalenie ucha,
wirusowe, bakteryjne i grzybicze zmiany na skórze,
uszkodzenia naskórka,
nowotwory
Oxybrazja zyskała uznanie ze względu na to, że jej efekty są widoczne natychmiast po zakończonym zabiegu. Skóra zyskuje rozjaśnienie, napięcie i odżywienie. Jest także jedwabista w dotyku, gładka i ma wyrównany koloryt. Zmniejsza się również widoczność drobnych zmarszczek i rozszerzonych porów skórnych.
czas – 30 min, 3-10 zabiegów
Pedicure kosmetyczny jest zabiegiem przeznaczonym dla zdrowych stóp i zalecany jest osobom, którym zależy na właściwej pielęgnacji i utrzymaniu stóp w dobrej kondycji. W zakres tego zabiegu może, m.in. wchodzić: kąpiel stóp, peeling, masaż, obcięcie paznokci i ich opracowanie, malowanie paznokci, usunięcie zrogowaciałego naskórka przy pomocy frezarki.
Pedicure u kosmetyczki wykonywany jest z pomocą tarki lub frezarki kosmetycznej, która usuwa zrogowaciały naskórek z podeszwowej części stóp. Następnie kosmetyczka zajmuje się skróceniem i pielęgnacją paznokci oraz maluje je lakierem. Założeniem tej usługi jest przede wszystkim zadbanie o estetykę stóp i paznokci.
wskazania
przeciwwskazania
Pedicure to zabieg dla każdego, kto chce zadbać o stopy, a samodzielna pielęgnacja w domu nie do końca się dla niego sprawdza.
czas- 30-60 min
Pedicure leczniczy to nic innego jak pedicure pielęgnacyjny poszerzony o usunięcie odcisków, modzeli lub też założenie klamry na wrastające paznokcie. Pod tym pojęciem kryje się również rekonstrukcja uszkodzonych paznokci, a także pomoc w leczeniu grzybicy. W tym ostatnim przypadku leczenie odbywa się we współpracy z lekarzem i jest kilkuetapowe.
Przed wykonaniem pedicure’u leczniczego podolog przeprowadza diagnostykę stóp – ocenia ich stan, a także zadaje pytania dotyczące przebytych lub aktualnych chorób i ich dotychczasowego leczenia.
Wskazania:
Przeciwwskazania
Efekty
Pedicure leczniczy to zabieg, którego rezultaty widać już po pierwszej wizycie. Skóra na stopach jest gładsza, bez zrogowaceń, paznokcie mają prawidłowy kształt. Pacjent odczuwa ulgę, bo jego problem zostaje rozwiązany, np. odciski zostają usunięte. W niektórych przypadkach pedicure leczniczy trzeba powtórzyć kilka razy, by uzyskać pełny efekt leczniczy.
czas – 30-60 min
ilość zabiegów – do 12
Peeling kawitacyjny to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny pozwalający na głębokie oczyszczenie skóry, głównie ze złuszczonego naskórka.
Zabieg kawitacyjny obejmuje kilka etapów. Pierwszym z nich jest dokładne usunięcie ze skóry makijażu. W tym celu wykorzystuje się płyn micelarny lub specjalne żele. Następnie na skórę twarzy nanosi się odpowiedni produkt lub serum, którego zadaniem jest głębokie nawilżenie skóry. Nakładanie kosmetyku nawilżającego może być połączone z przyjemnym masażem twarzy. Po takim przygotowaniu skóry, kosmetyczka może przystąpić do peelingu.
Podczas zabiegu wykorzystuje się zjawisko kawitacji polegające na zamianie fazy ciekłej w fazę gazową pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Urządzenie, którym przeprowadza się peeling kawitacyjny wykorzystuje fale ultradźwiękowe w wyniku czego powstają mikropęcherzyki, które rozbijają i usuwają stare zrogowaciałe komórki naskórka.
Fale dźwiękowe przekazywane są do skóry pacjenta przy pomocy szpatułki, w którą jest wyposażone urządzenie. Po wykonaniu peelingu kawitacyjnego ponownie głęboko nawilża się skórę za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków. Zabieg kawitacji twarzy jest bezbolesny, a podczas jego wykonywania można jedynie odczuwać delikatne szczypanie lub łaskotanie.
Wskazania do peelingu kawitacyjnego:
Zabieg ten jest bezinwazyjny, nie zaleca się go kobietom w ciąży oraz nie wykonuje się go w przypadku pacjentów z nowotworami, cierpiącymi na niewydolność krążeniową, choroby tarczycy, padaczkę oraz nie jest wskazany u osób, które posiadają rozrusznik serca lub metalowe elementy w obrębie miejsca zabiegu.
Ponadto peeling kawitacyjny pozwala usunąć bakterie, a tym samym pomaga w walce z trądzikiem. Dzięki falom dźwiękowym oraz delikatnym wibracjom skóra podczas zabiegu dodatkowo zostaje dotleniona. Do innych efektów kawitacji twarzy zaliczamy:
czas zabiegu – 60 min
Peeling węglowy to zabieg polegający na naświetlaniu promieniem laserowym skóry twarzy lub dekoltu uprzednio pokrytej specjalną koloidalną zawiesiną węgla. W czasie zabiegu drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności skóry, zagłębienia, pory i pochłaniają energię światła laserowego.
Zabieg nie jest bolesny, nie wymaga znieczulenia. Odczucia skóry podczas zabiegu to lekkie uszczypnięcia. Można porównać je do tych, jakie sprawiłyby uderzenia gumką recepturką, jednak odczucia zależą od osobniczej wrażliwości na ból.
Zabieg jest praktycznie bezbolesny, nieinwazyjny, nie wymaga rekonwalescencji , a efekty są widoczne od razu.
Wskazania do zabiegu:
Efekty po zabiegu
Warto podkreślić, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Po zabiegu skóra jest delikatnie zaróżowiona i napięta. Zabiegi wykonuje się w serii kilku zabiegów od 4-6.
Przeciwwskazania:
ilość zabiegów – 3-6
czas zabiegu – 30-40 min
Platforma wibracyjna (inaczej nazywana masażerem lub matą wibracyjną) to urządzenie wykorzystywane jako uzupełnienie codziennego treningu. Platforma wytwarza drgania, które wymuszają ruch mięśni – kurczenie i rozkurczanie, co prowadzi do wzmocnienia mięśni i wymodelowania sylwetki. Warto zauważyć, że ćwiczenia te wpływają na lepszą kondycję, poprawę wyglądu, lepszy metabolizm, ale również na kondycję skóry (która staje się bardziej napięta, ujędrniona i odmłodzona.
Na rozluźnienie – osoby borykające się ze spiętymi mięśniami, np. na skutek stresu, po treningu na platformie z pewnością doznają uczucia rozluźnienia mięśni. Ćwiczenia na tym urządzeniu mogą zatem być wspomaganiem psychoterapii.
Wskazania
Przeciwwskazania
Efekty po zabiegu
Ćwiczenia na platformie pobudzają do pracy wszystkie mięśnie ciała. Wibracje sprawiają, że pracuje całe ciało. Taki trening przyczynia się do wzmocnienia mięśni, kości i poprawy działania całego układu kostno-stawowego. Wibracje poprawiają ukrwienie stawów i wzmacniają wszystkie tkanki.
czas trwania zabiegu – 10 min
Manicure żelowy jest bardzo chętnie wybieraną metodą upiększania paznokci. Nowoczesne żele pozwalają uzyskać estetyczny i bardzo trwały efekt. Dzięki metodzie żelowej można uzyskać nie tylko piękny kolor, lecz również dowolnie modyfikować kształt płytki paznokciowej.
Ten sposób stylizacji paznokci polega na nałożeniu specjalnej, utwardzalnej masy żelowej na dokładnie oczyszczoną powierzchnię płytki paznokcia. Paznokcie żelowe utwardza się w specjalnej, kosmetycznej lampie UV bądź LED przez około 2-3 minuty. Dzięki promieniowaniu żel twardnieje, zapewniając trwałość i stabilność paznokciom żelowym. na tak wymodelowane paznokcie nakładany jest lakier hybrydowy.
Żelowy manicure utrzymuje się od 2 do 4 tygodni
Wskazania:
Przeciwwskazania
Efekty
Przede wszystkim paznokcie żelowe są trwałe i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż naturalne paznokcie. Przy czym wciąż mają bardzo naturalny wygląd.
czas – 90 min
Przedłużanie rzęs polega na precyzyjnym doklejaniu włosków, które są wykonane z różnych materiałów. Zabieg cieszy się sporą popularnością ze względu na to, że pozwala zachować naturalny wygląd, a jednocześnie oszczędza czas potrzebny na poranne wykonanie makijażu. Efektu przedłużania rzęs nie zapewni żaden tusz.
Są różne metody, od najbardziej naturalnej, czyli 1:1 do tak zwanych russia volume. Co to oznacza w praktyce ? Pierwsza wymieniona metoda polega na doklejeniu jednej, sztucznej rzęsy do jednej naturalnej. Natomiast przedłużanie rzęs metodą volume to przyklejenie nawet 15 rzęs, do jednej naturalnej. Do najczęściej wykonywanych należą metody 2:1 oraz 3:1, nakładane w różny sposób.
Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1, 2 do 1 i 3 do 1 daje o wiele bardziej trwałe efekty niż tradycyjne kępki, które najczęściej trzeba zdjąć po jednym dniu.
Jakie czynniki wpływają na długość zabiegu?
Przeciwwskazania do zabiegu przedłużania rzęs:
Jedwabne – wykonane są z protein naturalnego jedwabiu, dzięki czemu są bardzo lekkie, nie obciążają naturalnych rzęs. Ich wadą jest konieczność porannego przeczesywania rzęs, ponieważ mogą się gnieść podczas snu.
Z futra norek syberyjskich – najlepiej imitują ludzkie rzęsy ze względu na tą samą grubość, a różną długość włosa. Niestety często uczulają.
Syntetyczne – nie uczulają, występują w najróżniejszych parametrach, dzięki czemu najłatwiej dobrać optymalne wymiary. Nie są tak elastyczne i lekkie jak rzęsy jedwabne czy z futra norek, dlatego trzeba je delikatnie rozczesywać.
Efekty
zabieg, który zapewnia wyraziste spojrzenie nawet na kilka tygodni. Profesjonalnie przedłużone rzęsy utrzymują się ok. 2 miesiące, powiększają oczy i co najważniejsze – nie wymagają malowania.
Odpowiednio wyregulowane brwi sprawiają, że wygląd twarzy się zmienia, a oczy stają się bardziej uwydatnione. Dlatego warto zdecydować się na profesjonalną regulację w gabinecie kosmetycznym. Podczas regulacji, kosmetyczka wyreguluje brwi nadając im nowy kształt, który podkreśli urodę. Jest to zabieg, który nie zajmuje dużo czasu, a potrafi odmienić wygląd.
Regulacja brwi to nic innego jak nadanie im nowego kształtu. Odbywa się poprzez pozbycie się nadmiaru włosków. Zbyt cienkie brwi mogą wyglądać nieestetycznie z kolei zbyt grube będą świadczyć o niechlujności.
Kształt łuku brwi wpływa w dużym stopniu na wyraz twarzy. Łuk brwiowy uniesiony zbyt ostro będzie sprawiał, że twarz zyska ostrego i nieprzyjemnego wyrazu, z kolei zbyt duży sprawi, że na twarzy będzie towarzyszyć nam przez cały czas wyraz zdziwienia. Właśnie dlatego tak ważne jest profesjonalne podejście do regulacji brwi. Jeśli nigdy wcześniej brwi nie były regulowane, warto odwiedzić nasz profesjonalny gabinet kosmetyczny, gdzie kosmetyczka indywidualnie dopasuje odpowiedni kształt.
Regulacja to stosunkowo szybki zabieg kosmetyczny, na który można zdecydować się w każdej chwili. Samo usuwanie włosków trwa zazwyczaj do 10 minut. Przed przystąpieniem do regulacji brwi, kosmetyczka zapyta się o to, co chcemy osiągnąć oraz stworzy tak zwaną mapę, czyli linie wyznaczające nowy kształt brwi. Do zabiegu nie musimy się przygotowywać, ponieważ wystarczy, że na brwiach nie będzie żadnego makijażu. W naszym gabinecie kosmetycznym każdy klient jest traktowany indywidualnie, a kosmetyczki posiadają duże doświadczenie.
Podczas regulacji brwi zostają wyrwane włoski. Na skutek tego na skórze mogą pojawić się zaczerwienienia. Jednak nie wymagają żadnej dodatkowej pielęgnacji. Zazwyczaj znikają po kilku godzinach. Dlatego warto po zabiegu zaopatrzyć się w okulary lub udać się prosto do domu i poczekać, aż zaczerwienienie minie.
wskazania
Regulacja kosmetyczna włosków brwi jest idealnym rozwiązaniem dla każdej osoby, która marzy o idealnie wystylizowanych i symetrycznych brwiach. Zabieg szczególnie poleca się osobom, które posiadają problem z niesfornymi, źle układającymi się brwiami.
dla osób posiadających jasne lub niewidoczne brwi
dla osób o nierównym kształcie brwi
korzyści
Profesjonalnie przeprowadzony zabieg regulacji włosków sprawi, że Twoje brwi będą idealnie zarysowane i symetryczne. Pamiętaj, że profesjonalista odpowiednio dobierze kształt i grubość brwi do kształtu twarzy i typu urody. Dodatkowo zabieg nie niesie ze sobą dużego bólu i dyskomfortu u klienta.
przeciwwskazania
obrzęki, zaczerwienienia, otwarte rany w okolicach łuku brwiowego, – choroby skóry, – stany ropne oraz zapalne, – świeżą opaleniznę
czas – 10 min
Poznaj szczegóły
Selectif Pro to zabieg, który pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia przy pomocy ultradźwięków. Zabieg można wykonywać przez cały rok, a efektywność nie zależy od koloru włosów czy karnacji skóry. Selectif Pro to zabieg skierowany na małe powierzchnie ciała. Usuwać owłosienie można tu tylko z okolic twarzy (brwi, bokobrody, wąsik, broda, kępki, włosu w uszach i w nosie), bikini oraz pach.
czas trwania zabiegu – 10 min do 2 h
liczba zabiegów – 1-3
Głowica tego urządzenia to „pęseta”, która łapie pojedynczy włosek, dawkuje impuls niszczący macierz włosa i na końcu go wyrywa.
Po zabiegu skóra jest gładka jak po wosku. Można go robić przez cały rok. Nawet tuż przed urlopem.
Przeciwwskazania
okres ciąży i karmienia piersią
nowotwór
przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu
IPL jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych w leczeniu trądziku. Udowodniona wyraźna poprawa zmian 70-85% po serii naświetlań. Emitowane przez urządzenie światło zwalcza bakterie beztlenowe, które powodują stan zapalny oraz zmniejszają wielkość i wydajność gruczołów łojowych. Często też dochodzi do ich zamknięcia. Terapia impulsami o wysokiej energii przyśpiesza gojenie się ranek i wyprysków oraz zapobiega powstawaniu nowych. Ponadto IPL obkurcza rozszerzone pory i wyraźnie spłyca blizny, powstałe w wyniku nieprawidłowo leczonych wyprysków i krostek. Skóra po leczeniu jest wyraźnie w lepszej kondycji, ma zdrowy i równy koloryt, nie przetłuszcza się. IPL doskonale sobie radzi również z leczeniem trądziku ze zmianami ropnymi, których nie sposób się pozbyć stosując tradycyjne metody.
Działanie lasera można porównać do antybiotyku, lecz atutem IPL-a jest jego bezinwazyjność – pacjent nie jest narażony na objawy niepożądane dla wątroby i żołądka jak w przypadku leków. A stosowanie leków na powierzchni skóry nie zapewnia ich dostatecznej penetracji w jej głąb, a co za tym idzie skuteczność terapii jest ograniczona.
Terapię IPL poleca się osobom cierpiącym z powodu trądziku młodzieńczego, pospolitego i różowatego. Światło IPL leczy otwarte i zamknięte zaskórniki, przeciwdziała tworzeniu się grudek, krostek i stanów zapalnych, bolesnych skupisk wykwitów oraz ropni. Działa kojąco na podrażnioną skórę, spłyca zmarszczki i blizny, wyrównuje koloryt cery.
Wszystkim dbającym o zdrowie i piękny wygląd można z całą świadomością polecić ten zabieg jako jeden z najskuteczniejszych w walce z trądzikiem.
Przeciwwskazania
epilepsja,
nowotwory
bielactwo,
łuszczyca,
wszczepiony rozrusznik,
fotodermatozy,
ciąża i laktacja,
świeża opalenizna
terapia hormonalna,
stosowanie leków światłouczulających,
stany zapalne w miejscu przeprowadzania zabiegu,
przyjmowanie antybiotyków.
ilość zabiegów – 5
W zabiegu wykorzystujemy rozgrzaną parafinę, która na skórze tworzy naturalną powłokę ochronną, regeneruje oraz zmiękcza skórę.
Dobrze sprawdzi się taki zabieg również u osób, które pracują z różnego typu detergentami, a ich dłonie narażone są na niekorzystne działanie preparatów. Zabiegi parafinowe mają szereg zdrowotnych właściwości, takich jak: poprawa krążenia, uelastycznienie skóry, a nawet jej rozluźnienie.
Zabieg parafinowy rozpoczynamy zawsze od starannego wykonania peelingu, który pozwoli usunąć martwy, zrogowaciały naskórek i perfekcyjnie przygotuje nasze dłonie na działanie parafiny. Kolejny krok polega na zanurzeniu dłoni w kąpieli parafinowej (parafina podgrzana zostaje w parafiniarce – ciepło rozszerzy pory i dzięki temu składniki odżywcze parafiny będą mogły wniknąć wgłąb skóry). Kąpiel parafinowa trwa do momentu uzyskania grubej powłoki parafiny na skórze. Następnie, na uzyskaną w ten sposób powłokę parafinową nakładamy specjalne rękawice (najczęściej frotte), które mają za zadanie utrzymać ciepło dłoni po nałożeniu na nie maski parafinowej. Po ok. 20 minutach rękawice mogą zostać zdjęte.
Pamiętać należy, że po przeprowadzonym zabiegu nie należy myć rąk przez około trzy godziny, ponieważ w tym czasie substancje odżywcze jeszcze się wchłaniają w naszą skórę.
Wskazania
Przeciwwskazania
Efekty
Zabieg parafinowy i pielęgnacyjne okłady na dłonie zawsze przynoszą widoczne efekty. Przede wszystkim dlatego, że rozgrzana skóra lepiej chłonie odżywcze składniki, a parafina tworzy na niej powłokę ochronną (zatrzymuje wodę).
Ponadto zapewnia duży komfort, ponieważ działa rozgrzewająco, rozluźnia przy tym mięśnie oraz łagodzi bóle stawów. Zabieg parafinowy na dłonie to również bardzo dobra pielęgnacja paznokci, bowiem zapobiega ich rozdwajaniu się.
czas – 30 min
To wyjątkowo skuteczna terapia, kształtująca i wyszczuplająca sylwetkę,wspomagająca walkę z cellulitem. Zmniejsza obwód ud, pośladków czy brzucha, co udowadniają pomiary dokonywane przed i po zabiegu, a rezultaty są widoczne nawet po pierwszym zabiegu.
Oznacza to, że w jego trakcie podnosimy temperaturę ciała, a nałożone składniki aktywne (m in. spongilla) przenikają mocno, w głąb skóry. Preparaty stworzone są na bazie wyłącznie naturalnych składników, dlatego są nie tylko skuteczne, ale i w pełni bezpieczne.
Skóry po zabiegu nie należy przemywać.Im dłużej substancje pozostaną na skórze, tym lepsze osiągniemy efekty końcowe. Należy pić dużo wody, aby wypłukać złogi toksyn z organizmu. Przez okres 3 dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu.
wskazania:
cellulit faza 1 i 2
miejscowy depozyt tłuszczu/tłuszcz depozytowy
poprawa jędrności
wyrównanie struktury skóry
zwiększenie właściwego odcienia skóry oraz elastyczności
przeciwwskazania
efekty:
Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Przy dużych depozytach tłuszczowych możemy stracić nawet 5 cm robiąc jeden zabieg! Skóra robi się gładsza
czas zabiegu: 30-60 min, 6 zabiegów
Żelazko przeciwzmarszczkowe – innowacyjny zabieg likwidujący pierwsze oznaki starzenia się skóry a polegający na jednoczesnym masażu próżniowym vacum oraz mikrostymulacji TENS. Poprzez zastosowanie unikalnej głowicy, zabieg ten jest masażem twarzy, podczas którego zostają pobudzone procesy regeneracyjne skóry oraz mięśni. Efekt wygładzonych zmarszczek jest dostrzegalny już po pierwszym zabiegu. Aczkolwiek optymalne rezultaty są widoczne po wykonaniu regularnych zabiegów w seriach. Warto podkreślić, że jest to zabieg całkowicie bezbolesny.
Wskazania do zabiegu
Przeciwwskazania do zabiegu
Żelazko przeciwzmarszczkowe pozytywnie oddziałuje na mięśnie i skórę. W rezultacie zwiększa się masa mięśniowa, co korzystnie wpływa na napięcie skóry. Dzięki wielokierunkowemu działaniu na tkanki wykazuje działanie liftingujące, wzmacnia i regeneruje mięśnie. Zastosowanie zabiegu pobudza do naturalnego uaktywnienia syntezy kolagenu i elastyny. Zabieg stymuluje przepływ krwi, dzięki czemu skóra staje się dotleniona i odżywiona. Efektem pozabiegowym jest również większa skuteczność stosowanych po zabiegu preparatów przeciwzmarszczkowych.
Eksperci wskazują zaś, że stosowanie żelazka do twarzy nie tylko wygładza skórę i nadaje jej sprężystości, likwidując zmarszczki, ale też pobudza do syntezy kolagenu i elastyny. Pobudzenie przepływu krwi powoduje zaś, że aplikacja preparatów przeciwzmarszczkowych i odżywczych po wykonaniu zabiegu jest znacznie bardziej efektywna.
liczba zabiegów – 5
czas trwania zabiegu do 30 minut
Chcesz cieszyć się młodym i naturalnym wyglądem? W naszym salonie zapewnimy Ci indywidualnie dobrane zabiegi, dzięki którym Twoja twarz i ciało będą emanować pięknem. Z nami poczujesz się zadbana i wyjątkowa.
Nasz salon powstał z pasji do kosmetologii oraz z miłości do kobiecej urody. Każda kobieta, która przekracza próg naszego salonu, otrzymuje indywidualnie dobrany zabieg lub pakiet zabiegów kosmetologicznych, które poprawią i odmłodzą jej wygląd. Nasz wykwalifikowany zespół oraz nowoczesne urządzenia, gwarantują usługi kosmetologiczne na najwyższym poziomie.